Levits: Situācija valdībā ir ļoti neapmierinoša

13 komentāri

Rīgas pilī pamatīgu sašutumu radījusi valdības vienošanās ļaut strādāt visiem mazajiem veikaliem, neraugoties uz epidemiologu iebildumiem, un Valsts prezidents Egils Levits uzskata – ja tāpēc uzliesmos vīruss, ierobežojumu mīkstināšanu atbalstījušajiem ministriem būtu jāatkāpjas, vēsta TV3 ziņas.

Iepazīstoties ar jaunākajiem datiem par Covid-19 izplatību, valdība vakar secināja, ka jau aprīļa sākumā par dominējošo var kļūt krietni lipīgākais vīrusa Lielbritānijas paveids.

“Vai es pareizi saprotu, ka mēs stāvam priekšā vienam šausmīgam cunami?” valdības sēdē 23.februārī jautāja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Uz to Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs abildēja apstiprinoši: “Jums ir absolūta taisnība.”

Lasi vēl: “Stāvam priekšā vienam šausmīgam cunami?” Pēc mēneša jaunais Covid-19 paveids var kļūt par Latvijā dominējošu

Tomēr par spīti riskam, kādu rada vīrusa lipīgākā paveida izplatīšanās, ministru vairākums vienojās, ka no nākamās nedēļas varētu ļaut strādāt visiem mazajiem veikaliem, neierobežojot pārdodamo preču klāstu. Ieskaties šeit: Valdība konceptuāli vienojusies no nākamās nedēļas ļaut strādāt visiem mazajiem veikaliem

Tas pamatīgi uztraucis Valsts prezidentu Egilu Levitu. “Man jāsaka, ka situācija ir ļoti neapmierinoša. Tas nav pieļaujams. Tas ir sliktas, teiksim tā, demokrātijas izpratnes izpausme, ka ministri uzstājas kā savas nozares lobijs,” uzskata Levits.

Prezidents uzskata, ka tā vietā, lai ministri rūpētos katrs par savu nozari, valdībai ir jālemj par valsti kopumā, ņemot vērā epidemiologu brīdinājumus par draudiem, kādus veselības aprūpes sistēmai rada ierobežojumu mīkstināšana.

Valsts prezidents Egils Levits

“Ja tomēr ir pietiekoši augsts vai ievērojams saslimstības palielinājums, tad šim ministram ir jāuzņemas personīga atbildība. Un es lūgtu arī Ministru prezidentu raudzīties un vajadzības gadījumā, ja tiešām tas tā notiek, tādā gadījumā pieprasīt šī ministra demisiju.”

Gala lēmumu par ierobežojumu mīkstināšanu tirdzniecībā valdība plāno pieņemt ceturtdien, 25.februārī. Ieskaties šeit: Vitenbergs: Valdībai ir jāvienojas par tirdzniecības ierobežojumu mīkstināšanas datumu

Premjers ministrus aicinās mazo veikalu atvēršanu atlikt uz vēlāku laiku. Iepazīsties ar Kariņa viedokli: Kariņš: Diskusijās par tirdzniecības ierobežojumu mīkstināšanu vairums ministru neņēma vērā epidemioloģisko situāciju

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”)

“Mans viedoklis ir, ka, ieklausoties to, ko mūsu eksperti saka, mums vajadzētu nopietni apsvērt uz daudz lielāku pakāpeniskumu. Un nemēģināt darīt pārāk daudz pārāk agri, kur mēs vēl nespējam, tās sekas prognozēt.”

Tikmēr paliek spēkā lēmums par klātienes mācībām sākumskolēniem pašvaldībās ar samērā zemu saslimstību. Tāpat nav plānots mainīt lēmumu no pirmdienas ļaut atsākt strādāt daļai pakaplojumu sniedzēju skaistumkopšanas nozarē.

Lasi vēl: