Levits gadumijas uzrunā vēl cerību, ticību un pārliecību

92 komentāri
Levits gadumijas uzrunā vēl cerību, ticību un pārliecību
EKRĀNUZŅĒMUMS

Sagaidot 2020. gadu, Valsts prezidents Egils Levits savā gadumijas uzrunā ikvienam vēl cerību, ticību un pārliecību.

“Es vēlu mums cerību, jo cerībās dzīvo mūsu sapņi. Es nerunāju par tiem, ko redzam miegā, bet sapņiem, kuros ieceram savu un mūsu Latvijas nākotni. Tie spēj saredzēt to, kā vēl nav. Iezīmēt jābūtību. Mums jāmāk gudri sapņot, lai atbildētu uz 21. gadsimta lielajiem jautājumiem,” teica Levits.

Prezidents savā uzrunā akcentēja, ka jauns ekonomikas modelis, kas celtu godā pietiekamību kā vērtību, nevis dzīšanos pēc pārtēriņa, nozīmē jaunu uzvedību patēriņā, citu attieksmi sociālā laukā, jaunus ikdienas paradumus gan katram no mums personīgi, gan valstīm un citiem globālajiem spēlētājiem.

“To pieprasa solidaritāte ar veselo saprātu, ar mūsu veselību, ar paaudzēm, kas nāks pēc mums, un ar visu dzīvo dabu. Mēs priecājamies par tehnoloģiju attīstību, bet ir apņēmīgi jāvēršas pret šīs attīstības blakusefektiem, manipulācijām, kas apdraud cilvēka privātumu un brīvo gribu. Mēs, latvieši, attīstītas un stabilas valsts pārstāvji, esam vienlīdz atbildīgi meklēt, un esam arī vienlīdz spējīgi atrast nepieciešamos risinājumus. Sapņiem vienmēr ir jābūt lielākiem, nekā viens cilvēks tos spētu īstenot. Tāpēc būsim draudzīgi pret līdzcilvēku sapņiem, jo kāds no tiem var ļoti noderēt nākotnē,” teica Levits.

Vienlaikus prezidents gadu mijas uzrunā vēl visiem ticību saviem spēkiem un vairāk pašapziņas, domājot par savu valsti.

“Ne lepnību, bet to nepieciešamo pašapziņu, ar kuru droši ieiet nākamajā desmitgadē. Vēlu mums ticību saviem spēkiem, novērtējot to, ko trijās desmitgadēs kopš neatkarības atjaunošanas esam sasnieguši,” norādīja Levits.

Prezidents uzsvēra, ka Latvija ir pasaules attīstīto valstu pulkā, mūsu zinātnieki un mākslinieki darbojas pasaules līmenī, uzņēmēji nebaidās no starptautiskas konkurences.

Tāpat Levits gadu mijas uzrunā vēl pārliecību, jo tā nozīmē rīcību – risināt problēmas vienu pēc otras, nevis nolaist rokas to priekšā.

“Ir nepieciešama pārliecība un gatavība rīkoties, lai augstā nevienlīdzība nedalītu cilvēkus veiksminiekos un atstumtajos. Lai mēs pieņemtu saprātīgus lēmumus un atbildētu par to sekām. Lai nedotu tukšus solījumus. Pārliecība par savu gribu un spējām lai pavada mūs 21. gadsimta trešajā desmitgadē, uzlabojot savu valsti un iekārtojot to tā, lai tā būtu mājīga mums visiem,” teica Levits.

Gadu mijas runas izskaņā Levits ik vienam novēlēja cerību, ticību, pārliecību un mīlestību.

Video: Valsts prezidenta Egila Levita uzruna gadumijā

92 komentāri