Lēmums pieņemts! Neatkarīgi no darbinieku prasības atstādināt no amata Āboliņš paliks NEPLP padomē

2 komentāri
Lēmums pieņemts! Neatkarīgi no darbinieku prasības atstādināt no amata Āboliņš paliks NEPLP padomē
Latvijas Radio māja Doma laukumā. (Edijs Pālens / LETA)

Neņemot vērā, ka Latvijas Radio (LR) darbinieki pauduši neuzticību Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklim, LR kuratoram Ivaram Āboliņam, viņš no amata atstādināts netiks, – tika paziņots īpaši sasauktā preses konferencē.

Turklāt LR darbinieku aicinājums Āboliņu atstādināt no NEPLP padomes nodēvēts par nekorektu.

Tāpat NEPLP lēma, ka LR valdē turpmāk darbosies vēl divi valdes locekļi. Patlaban tur darbojas tikai viens – Sigita Roķe.

NEPLP arī atzina savas kļūdas, kuras iepriekš padomei ir bijušas neveiksmīgā komunikācijā par jautājumiem, kas saistīti ar “Latvijas Radio 5”.

Savukārt lēmums, ka “Radio 5” ir jāatskaņo 80% mūzikas, ir apturēts līdz 2018. gadam.

Skaties.lv jau ziņoja, – pēdējo nedēļu laikā samilzis konflikts starp Latvijas Radio darbiniekiem un mediju pārraugiem – NEPLP padomi. Radio darbinieki sabiedrisko mediju uzraugiem pārmet iejaukšanos redakcionālajā neatkarībā, savukārt padome žurnālistiem pārmet politisko spiedienu.

Darbinieku konflikts ar radio uzraugiem sākās pēc tam, kad padome uzdeva mainīt ”Latvijas Radio 5” formātu, liekot teju pilnībā pāriet uz latviešu mūzikas spēlēšanu. Pret ieceri iestājas radio vadība, uzskatot, ka padome ignorē jauniešu auditorijas vēlmi un lobē konkurējošo komercradio intereses. Neizpratnē par lēmumu ir Latvijas mūziķi un mūzikas izdevēji, kuru interesēs padome it kā šo ieceri virzījusi.

Plašāk par konfliktu uzzini arī šeit: