Lēmums par Sergeta apcietināšanu tiks pārsūdzēts, paziņo viņa advokāts

1 komentārs
Lēmums par Sergeta apcietināšanu tiks pārsūdzēts, paziņo viņa advokāts
Foto: LETA

Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas lietā aizdomās turētais sagruvušās ēkas būvinženieris Ivars Sergets pārsūdzēs lēmumu par viņam piemēroto apcietinājumu, informēja Sergeta pārstāvis zvērināts advokāts Artūrs Zvejsalnieks.

Viņš atzina, ka aizdomās turētā statusa piemērošana viņa klientam gan nebija pārsteigums, un tagad tā būs tiesas kompetence izvērtēt viņa atbildības līmeni. “Ir jāsaprot tas, ka Sergets neizgatavoja to mezglu, savienojuma daļu, kas reāli sabruka. Tāpat ir jāņem vērā, ka Latvijā līdz šā gada sākumam nebija spēkā nekādas normas attiecībā uz metālkonstrukciju projektēšanu, un šī atbildības sfēra normatīvajos aktos absolūti nebija sadalīta,” skaidroja advokāts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zvejsalnieks pauda neizpratni par to, kāpēc gan piemērots tieši šāds drošības līdzeklis – apcietinājums. “Cilvēks ir sadarbojies ar izmeklētājiem visa gada garumā, vai tiešām viņš tagad kaut kur skrietu prom?” retoriski jautāja advokāts.

Kā ziņots, Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas lietā policija piemērojusi aizdomās turētā statusu sagruvušās ēkas būvinženierim Sergetam un veikala projekta būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim. Savukārt pret kādu juridisko personu ir pieņemts lēmums vērst piespiedu ietekmēšanas līdzekli.

Sergetam un Gulbim tiesa vakar kā drošības līdzekli noteica apcietinājumu.

Uz jautājumu, vai tuvākajā laikā aizdomās turētā statuss varētu tikt piemērots vēl kādai personai, Grišins atbildēja, ka nevēlētos šajā lietā pārsteigties ar liekiem komentāriem, jo policija kā procesa virzītājs ir uzmanīga ar komentāriem, kas var nelabvēlīgi ietekmēt lietas gaitu.

“Aizdomās turētā statuss tiks piemērots tikai tām personām, kuras būs to pelnījušas,” piebilda Grišins.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl