Lemjot par bēgļiem, valdībai vajadzēja uzklausīt tautu, dusmojas Mūrniece

Komentāri

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece paudusi sašutumu par valdības patvaļīgo rīcību, neprasot ne tautas, ne Saeimas deputātu viedokli par to, cik bēgļu un kādā veidā izmitināt Latvijā. Tikmēr iekšlietu ministrs akcentē, ka pašreizējais variants ir labākais, kādu Latvija varēja izcīnīt.

Valsts prezidents, premjere un iekšlietu ministrs ir vienisprātis par pašreizējo virzību bēgļu uzņemšanas jautājumā: tie varētu būt 250 cilvēki, pārsvarā ģimenes no Sīrijas, Irākas vai Afganistānas, kas varētu ātri integrēties Latvijā un atrast šeit darbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par valdības straujajiem plāniem un attieksmi ir pārsteigta Saeimas spīkere, kura asi kritizē amatpersonas par neieklausīšanos sabiedrībā un Saeimas deputātu viedokļos.

Iekšlietu ministrs akcentē, ka satraukumam nav pamata. Valdība ir rīkojusies strauji, taču pieņēmusi racionālus lēmumus, kas ir valsts interesēs, panākot, ka iepriekš nosaukto 700 bēgļu vietā uzņemam 250.

Nav skaidrs, kur izmitināt bēgļus, kad viņi Latvijā ieradīsies. Visticamāk, viņus izvietos dažādos reģionos, lai neveidotos geto. Salaspils domes priekšsēdētājs pieļauj iespēju, ka pašvaldībā varētu mitināties bēgļi, taču tikai tādi, kas strādā un ir lojāli.

Jāpiemin, ka augusta sākumā pie valdības ēkas būs pikets, kurā nacionāli noskaņoti iedzīvotāji plāno paust sašutumu par bēgļu uzņemšanu Latvijā.

Skaties video!

Lasi vēl