Lembergs sola apsūdzību “pilnīgi iznīcināt”

13 komentāri

Reāli cietumsodi vairāku gadu garumā un mantas konfiskācija – šādus sodus prokuratūra prasa piemērot Aivaram Lembergam un citiem apsūdzētajiem vienā no skaļākajām un arī ilgākajām krimināllietām pēc Latvijas neatkarības atgūšanas.

Prokuratūra lūdz tiesu piespriest Lembergam astoņus gadus reālas brīvības atņemšanas, 64 500 eiro naudassodu, kā arī mantas konfiskāciju. Lietā apsūdzēts arī Lemberga dēls Anrijs Lembergs. Viņam lūdz piemērot piecu ar pusi gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju. Lemberga biznesa partnerim Ansim Sormulim pieprasīti septiņi gadi cietumā un mantas konfiskācija.

“Pieprasot sodu, valsts apsūdzības uzturētāji pieprasīja arī mantas konfiskāciju, kas ir mērojama, mūsu aplēsēs, vismaz vairāku simtu miljonu vērtībā, bet daļa aktīvu atrodas arī ārvalstīs, ko viņi var izmantot vēl,” norādīja prokurors Juris Juriss.

Savukārt Lembergs pauda: “Tūlīt sāks uzstāties mani aizstāvji, un viņi ar faktiem un pierādījumiem ļoti spilgti pierādīs prokuroru angažētību un profesionālo trulumu. Visa apsūdzība būs vienkārši iznīcināta, vienkārši iznīcināta. Tajā nepaliks akmens uz akmens, protams, ja to kāds gribēs dzirdēt, par to man ir dziļas šaubas.”

Lembergs apsūdzēts par kukuļņemšanu, “naudas atmazgāšanu”, dienesta viltojumu, līdzdalību aizliegtos darījumos, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

13 komentāri