Lembergs lekcijā “izsmej” paša skolotās Reiznieces-Ozolas nodokļu reformu

Komentāri

Par Zaļo un zemnieku savienības neformālo līderi uzskatītais Ventspils mērs Aivars Lembergs nolasījis lekciju savā darbavietā, kurā visai skarbi izsmējis paša partijas “Latvijai un Ventspilij” biedres, finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas prezentēto nodokļu reformu.

Uzstāšanās sākumā Lembergs, kurš šobrīd vada Latvijas Lielo pilsētu asociāciju, kritizē Finanšu ministriju, ka nodokļu stratēģijas pamatnostādņu dokumentu no 350 lapām lielo pilsētu vadītāji saņēmuši tikai trešdien, bet jau rīt tiek prasīts pašvaldībām par to slēdziens.

“Kad runa ir par valsts likteni, tad ir divas dienas! Tas ir, protams, absolūti nepieņemami!” sūkstās Lembergs.

Lembergs pārliecināts, ka nodokļu reforma neveicinās Latvijas konkurētspēju, jo tiekot piedāvāta “tikai veģetēšana jeb lēna virzīšanās uz priekšu”. Viņš arī apšauba reformas mērķi par sociālas nevienlīdzības mazināšanu, kas esot “utopisks sociālisms, kam nav nekāda sakara ar realitāti.”

 

Taču visvairāk partijas biedres vadītā ministrija tiek pelta par to, ka iecerei samazināt nodokļu slogu biznesam un darbaspēkam nav seguma valsts budžetā, kā rezultātā veidosies “450 miljonus eiro liels caurums.”

Nobeidzot 16 minūtes garo lekciju, Lembergs pats atbild uz uzdoto retorisko jautājumu, kur ņemt naudu nodokļu samazināšanai:

“Kur ņemt naudu, to lai domā zirgs, kuram liela galva! Vot, i Jūsu reforma!” rezumē Ventspils galva.

Lasi vēl