1 komentārs
Lembergam atkārtoti piespriež naudas sodu par tīšu kriminālprocesa vilcināšanu
Foto: F64

Ventspils mēram Aivaram Lembergam piemērota procesuālā sankcija – naudas sods 380 eiro – par tīšu kriminālprocesa novilcināšanu, liecina TV3 Ziņu esošā informācija.

Sods piemērots par procesa virzītāja norādījumu nepildīšanu un par tīšu kriminālprocesa novilcināšanu.

Šī nav pirmā reizi, ka Lembergam piemērots naudas sods kā procesuālā sankcija. Iepriekšējo reizi tas noticis pavisam nesen – 12. maijā.

Komentējot iepriekšējo sankciju, Lembergs vērsās pie medijiem ar paziņojumu, kurā norādīja uz, viņaprāt, nepilnībām apsūdzībā.

Aivars Lembergs

Aivars Lembergs

Sākot liecību sniegšanu, es skaidri un gaiši norādīju uz konkrētajā apsūdzībā iekļauto, manā skatījumā, acīmredzamo ārprātu un debilismu, ko var sarakstīt tikai muļķu māja, vārdā nevienu nenosaucot. Pilnīgi pieļauju, ka manis sniegtais situācijas vērtējums kādam var patikt, bet kādam – nepatikt, taču, godīgi sakot, grūti atrast citus vārdus, lai adekvāti raksturotu to absurdu, kas sarakstīts apsūdzībā. Piemēram, kā iespējams veidot aizstāvību pret tik pretrunīgiem apgalvojumiem, no kuriem izriet, ka viena un tā pati kompānija vienā un tajā pašā laikā simtprocentīgi ir piederējusi vienai fiziskai personai, bet vienlaikus tomēr tajā pašā simtprocentīgajā apmērā arī trim citām fiziskām personām?!

Lembergs arī norādījis: “Tā vietā, lai pildītu Latvijas Republikas likumu normas un skaidri un saprotami izskaidrotu apsūdzības grozījumus, prokurori tiesai pieprasīja piemērot procesuālo sankciju, bet tiesa, kā jau pierasts, pakalpīgi apmierināja prokuroru iegribas. Nedrīkst taču aizmirst, ka ir priekšvēlēšanu laiks un visiem spēkiem jāatbalsta Meroni finansēto politisko partiju uzturēšana no uzņēmumiem, kas nodoti viņa pārvaldīšanā”.

Atgādināsim, ka Lembergam joprojām 15 apsūdzības sadaļās tiek inkriminēta Krimināllikuma 325. panta otrā daļa, kas paredz atbildību par valsts amatpersonai likumā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli.

Skaties, kurās pašvaldībās vara nav mainījusies jau 8, 16, 20 un pat 29 gadus!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl