Lemberga dēlam varētu konfiscēt tirdzniecības centru “Tobago” un vairāk nekā 100 miljonus eiro

3 komentāri
Lemberga dēlam varētu konfiscēt tirdzniecības centru “Tobago” un vairāk nekā 100 miljonus eiro
VLADISLAVS PROŠKINS/F64

Ja nākamās tiesu instances nemainīs notiesājušo spriedumu koruptīvos noziegumos apsūdzētā Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) krimināllietā, viņa dēlam Anrijam Lembergam, tiks konfiscēts arī tirdzniecības centrs “Tobago” un vairāk nekā 100 miljoni eiro, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Rīgas apgabaltiesa 22.februārī nolēma Anrijam Lembergam konfiscēt vairāku nekustamā īpašumu domājamās daļas, kā arī tirdzniecības centru “Tobago” Ventspilī, kurā, apsūdzības ieskatā, ieguldīti noziedzīgi iegūti līdzekļi, kā arī uzņēmumu “Barlette investment corporation”, “Selda resources inc” un “Gradale business corp” finanšu līdzekļus 85 miljonu dolāru apmērā, kuri atrodoties uzņēmumu bankas kontos Luksemburgas bankā “V.P.Bank”.

Lietas prokurors gan Latvijas Televīzijai bija atzinis, ka pārliecības par šīs naudas esamību nav. “Šie dati mums netika atsūtīti pirmstiesas izmeklēšanas laikā, tieši par šiem 85 miljoniem dolāru, bet lēmums tāds tika pieņemts, jo bija informācija, ka nauda tur varētu būt, bet apstiprinājumu nesaņēmām. [..] Ja tiesas spriedums stāsies spēkā tādā versijā, kā ir šobrīd, tad attiecīgi arī skatīsies, ir tur, ko konfiscēt vai nav,” sacīja prokurors Aivis Zalužinskis.

Tāpat Anrijam Lembergam tiks konfiscētas vairāku uzņēmumu pamatkapitāla daļas, piemēram, 500 000 pamatkapitāla daļu uzņēmumā SIA “LSF Holdings” 710 000 eiro apmērā, kā arī “L.V.K.” kapitāla daļas 192 749 eiro apmērā un “VB Holdings” kapitāla daļas par 711 eiro.

Pirmās instances tiesa arī lēmusi konfiscēt Anrijam Lembergam piederošos finanšu līdzekļus par kopējo summu 255 614 eiro apmērā, kas pienākas no “VB holdings”.

Tāpat sprieduma stāšanās spēkā gadījumā konfiscētas tiks kapitāldaļas “Baltic juice terminal”, “Baltimar VT”, “LSF trans”, “Nekustamo īpašumu projektu attīstības centrs”, “EHD” un “Amberholdings”.

Ja spriedums stāsies spēkā, tad Anrijam Lembergam konfiscēs vairāk nekā 50 nekustamos īpašumus, kuri pārsvarā atrodas Ventspils novada teritorijā, bet atcels arestu nekustamajam īpašumam Rīgā, Balasta dambī 64a.

Toties Lemberga biznesa partnerim Ansim Sormulim tiesa lēma konfiscēt transportlīdzekli “Audi A6”, kā arī akcijas vairākos uzņēmumos AS “Kerdni”, SIA “Zīles celtniecība”, “Vārves dārzniecība”, kā arī kompānijas “Ost services ag”, kuru kopējā akciju vērtība pārsniedz 107 000 eiro.