Leļļu teātra krēsli ir nokalpojuši savu laiku; pēc 30 gadu kalpošanas tie tiks nomainīti

0 Komentāru
Leļļu teātra krēsli ir nokalpojuši savu laiku; pēc 30 gadu kalpošanas tie tiks nomainīti
Foto: LETA

Latvijas Leļļu teātra zāle palikusi bez ilggadējajiem krēsliem. Šajās dienās sākusies savu laiku nokalpojušo un mazajiem skatītājiem nedrošo krēslu demontāža, un beidzot reāla kļuvusi iecere tos nomainīt uz jauniem.

Pēdējā laikā šie vairāk nekā 30 gadus senie Leļļu teātra krēsli tika laboti teju pēc katras izrādes. Ja nauda to nomaiņai neatrastos, iespējams, remontdarbi tā arī būtu turpinājušies gadiem. Tomēr gandrīz divas nedēļas pēc teātra sezonas noslēguma, beidzot teātra zālē ilgi gaidītā rosība – dūc urbji un klaudz darba rīki, un vecie krēsli pa vienam vai vairākiem tiek nesti ārā…

Foto

Pērnā gada nogalē līdzekļi jauniem krēsliem tika vākti fonda Labie Darbi labdarības kampaņā, un vienlaikus naudu piešķīra arī Kultūras ministrija. Ir arī pašu finansējums no dividendēm. Gandrīz 100 000 eiro vērtajā projektā ziedotāju devums ir apmēram piecdesmitā daļa, un lielākoties jauno krēslu iegādi sedz no valsts līdzekļiem. Pietikšot arī neparedzēto pārsteigumu likvidēšanai zem tepiķa.

Tikmēr Rīgas krēslu fabrikā vairākus mēnešus rit darbs pie jauno teātra krēslu izgatavošanas. Daļa pienākumu uzticēti robotiem un iekārtām, bet pārējais cilvēka roku darbs. Ražotājs stāsta, ka šis bijis ir viens no grūtākajiem pasūtījumiem, jo krēslam jābūt piemērotam sēdēšanai gan pieaugušajiem, gan arī divus gadus veciem bērniem.

Ldz ar jaunajiem krēsliem, tiek solīts, ka teātra zālē būšot vairāk sēdvietu. Ražotājs cer, ka arī šie krēsli teātrī nebūs jāmaina ātrāk par 30 gadiem. Jūlija beigās Leļļu teātra zāli atkal piepildīs 230 šādi krēsli, nākotnē tiem šeit varētu tapt arī papildu vietas.

Video

0 Komentāru