Leiena paziņojusi par plāniem paaugstināt ES emisiju samazināšanas mērķi līdz 55% līdz 2030. gadam

0 Komentāru
Leiena paziņojusi par plāniem paaugstināt ES emisiju samazināšanas mērķi līdz 55% līdz 2030. gadam
AP / SCANPIX

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena trešdien uzrunā Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem paziņoja par plāniem būtiski paaugstināt ES emisiju samazināšanas mērķi līdz 55% līdz 2030. gadam.

“Es atzīstu, ka daudziem šis paaugstinājums no 40% uz 55% ir pārāk daudz, bet citiem nav pietiekami,” pavēstīja Leiena, sakot runu par EK paveikto Covid-19 pandēmijas un ekonomiskās krīzes seku novēršanā. “Taču mūsu ietekmes novērtējums skaidri parāda, ka mūsu ekonomika un industrija var tikt ar to galā.”

Par emisiju samazināšanas plānu līdz 2030. gadam vēl ir jāvienojas ES līderiem un EP.

Diskusijas par emisiju samazināšanu blokā ir ļoti asas, dažām valstīm norādot, ka tās nevar veikt lielāku emisiju samazināšanu sakarā ar to ekonomiku atkarību no piesārņojošām nozarēm, tādām kā ogļu industrija.

Vides aizstāvji savukārt norāda, ka arī 55% samazinājums ir nepietiekams, lai sasniegtu ES ilgtermiņa mērķi panākt klimatneitrālu ekonomiku līdz 2050. gadam.

Leiena arī aicināja uz lielāku solidaritāti koronavīrusa pandēmijas apkarošanai un veidot spēcīgāku veselības sistēmu blokā.

“Eiropas iedzīvotāji joprojām cieš,” sacīja Leiena. “Tāpēc mūsu pirmā prioritāte ir izvilkt vienam otru cauri šim.”

Ir jāpalielina finansējums ES veselības programmai un nākamgad Itālijā tiks rīkots globāls veselības samits, paziņoja Leiena.

Vēl viens solis būs Eiropas biomedicīnisko pētījumu aģentūras izveide, sacīja Leiena.
0 Komentāru