Leģionārs: Toreiz mēs cīnījāmies, lai neatkārtotos okupācija

2 komentāri

“Toreiz mēs cīnījāmies, lai krievi nenāktu Latvijā atkal, lai neatkārtotos okupācija, kas bija 1939. un 1940. gadā. Tas bija galvenais. Daudzi runā, ka mēs cīnījāmies par neatkarīgu Latviju, tā arī bija, bet tas bija tālāks sapnis. Pirmais solis – lai krievi nenāktu pie mums,” atmiņās dalās vairāk nekā 90 gadus vecais leģionārs Visvaldis Brinkmanis, kurš karoja 19. divīzijas artilērijas pulkā, kad viņam bija 19 gadu.

“Mēs te redzam, ka, pateicoties mūsu politiķiem, viņi sanākuši masveidīgi, saņēmuši pilsoņu tiesības. Tagad tie Saskaņas deputāti ir no tiem ienākušajiem krieviem, kuriem politiķi iedevuši pilsoņu tiesības,” savos uzskatos dalās V. Brinkmanis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jautāts, ko V. Brinkmanis domā par pašreizējiem notikumiem pasaulē, leģionārs pauda, ka “pašreiz notiek interesanti notikumi”. “Mēs jau nezinām, kas ir ar to Putinu. Notikumi ir interesanti, un man ir klusa cerība, ka Krievijas impērija sabruks. Visas impērijas savā laikā ir sabrukušas, arī Romas impērija, es domāju Krievijas impērija arī nav mūžīga,” tā pauda bijušais leģionārs.

Skaties video!

TOP komentāri

  • roberts
  • Maruta Cīrule( Stelmaka)
    0 0 0

    Maruta Cīrule( Stelmaka)

    Vai godātais Brinkmaņa kuņgs nav mežabrāļa Egīla Brinkmaņa ,kuram Broņislava Martuževa veltīja dziesmu "Pacel glāzi priekam!"radinieks? Šo dziesmu "Dzintara dziesmu" aptaujas finālā dziedās "Baltie lāči". Nedz "Nekropolē", nedz grāmatā- fotoalbūmā "Nezināmais karš. Latviešu nacionālo partizānu cīņas pret padomju okupantiem 1944-1956" par Brinkmani neko neatradu.Gribētos ko vairāk uzzināt par viņa īso mūžu,cīņām un bojāeju.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl