Komentāri

Leģendārā indiešu deju lietpratēja Vija Vētra, kas jau vairāk nekā 50 gadu dzīvo ASV, neslēpj, ka labprāt atgrieztos uz dzīvi Latvijā, kas viņai aizvien sirdī ieņem īpašu vietu un dod spēku. Tāpat intervijā viņa atzīst, ka daudzi amerikāņi vēl aizvien nezina, kur ir Latvija, kā arī pauž nožēlu, ka kopš neatkarības atjaunošanas Latvija nav kļuvusi tikpat plaukstoša valsts, kā viņas jaunībā.

Lai gan sava mūža laikā visilgāk dzīvoju Amerikā – šogad ir 51 gads -, saknes šajā zemē neesmu ielaidusi, tā intervijā raidījumam 900 Sekundes atzina pasaulslavenā dejotāja Vija Vētra, kura pārsniegusi 92 gadu vecuma robežu un ik pavasari viesojas Latvijā.

Viņa norādīja, ka Amerikā cilvēki ir pavisam citādāki, viņi ir ļoti materiālistiski. ”Ja es reprezentēju kādu ieguvumu – naudas vai karjeras pakāpiena ziņā, tad es esmu viņiem interesanta, bet, ja nē – tad aizmirstiet. Tā ka es tur neesmu sevišķi laimīga,” atzina Vētra.

Dejotāja arī neslēpa, ka gribētu atgriezties Latvijā, taču tad viņa nezinātu, kā iztikt. Viņa skaidroja, ka visu mūžu bijusi brīvmāksliniece, tāpēc nav sociāli apdrošināta un Latvijā nesaņemtu pat to mazo pabalstiņu, ko viņai tagad dod Amerikā.

Tomēr katru gadu Vētra atbrauc uz Latviju, lai mācītu indiešu dejas. ”Es esmu kā gājputns. Tie arī vienmēr ierodas katru pavasari. Domāju, ka ir ļoti svarīgi cilvēkam atkal sasaistīties ar dzimteni un atgriezties dzimtenē, atkal gūt jaunus spēkus, lai tālāk izdzīvotu,” vērtēja dejotāja.

Vaicāta, vai ir izjutusi pārmaiņas Latvijā pēdējos gados, Vētra teica, ka viņai ir bēdīga sajūta par to, ka Latvija gados kopš brīvības iegūšanas politiski nav sasniegusi to, kas valstij vajadzīgs.

Pēc dejotājas domām, tas ir tiešām labs saimnieks, lai Latvija uzzeltu un ziedētu kā viņas jaunībā. ”Kādam cilvēkam ir jānāk pie vadības, kuram tiešām rūp tautas labklājība un arī drošība līdz ar to, lai tiešām sāktu kaut kas rasties,” vērtēja māksliniece.

Viņa izteica nožēlu par to, ka Latvijā vairs netiek ražots cukurs un tas jāieved, kā arī atzinīgi vērtēja tā dēvētos Ulmaņlaikus. ”Vispār manā laikā, pirmās brīvās Latvijas laikā, Ulmaņa laikā Latvija ziedēja, bijām ļoti lepni, ka esam Latvijā, latvieši. Mūs pazina pasaulē,” atminējās Vētra.

Viņa arī akcentēja, ka vienmēr visās zemēs, kur viesojās, ir stāstījusi par Latviju, ”kad jūs paši nevarējāt runāt, kas te notiek”. Dejotājai joprojām Amerikā nākoties skaidrot, kas ir Latvija

”Joprojām Amerikā, kad pasaku, ka esmu no Latvijas, saka – ā, Krievija. Es saku – nekā nebija, mums ir Latvija! Atcerieties to!” teica Vētra.

Vaicāta, vai Ņujorkā sanāk pasekot līdzi Latvijas ziņām, dejotāja atzina, ka viņai nav datora un interneta, taču ziņas viņa saņemot no citiem, arī no laikrakstiem.

Skaties video!

Lasi vēl