Laupīšana un slepkavība Mārupē: kas līdz šim zināms?

1 komentārs

Pagājušajā nedēļas nogalē Mārupē nogalināts advokāts un bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš. Policija uzskata, ka slepkavība notikusi laupīšanas laikā. Noziedznieki nav atrasti, tādēļ likumsargi strādā pastiprinātā režīmā.

Izsaukumu par bruņotu laupīšanu un sašautu cilvēku Mārupes novada privātmāja policija saņēma sestdien ap plkst. 23.30. Likumsargi šobrīd neuzskata, ka noziegums saistīts ar advokāta Bērziņa profesionālo darbību.

Valsts policija pirmdien apstiprināja, ka sestdien vakarā Mārupē notikušā noziegumā bojāgājušais ir advokāts Uldis Bērziņš. Laupītāji esot bijuši vismaz divi un privātmājā ielauzās maskās. Mājā esošo 80 gadus veco sievieti sasēja.

“Laupīšanās brīdī mājās atgriezās laulātais pāris, kas arī pārsteidza laupītājus nozieguma izdarīšanas laikā. Lai izvairītos no aizturēšanas un bēgtu projām, viņi izmantoja šaujamieročus, raidīja vairākus šāvienus cietušo virzienā. Un 1972. gadā dzimušais vīrietis tika ievainots,” par notikušo stāsta Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Noziedznieki ievainoja Bērziņu, kuru ar šautām brūcēm nogādāja slimnīcā. Taču svētdienas naktī viņš tur miris.  Notikuma vietā nav atrasts noziegumā izmantotais ierocis. Tā veids tiks skaidrots ekspertīzē. Laupītājiem no notikuma vietas izdevies aizbēgt, un patlaban norit aktīva noziedznieku meklēšana.

“Pavedieni ir, mēs strādājam. Kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma 117.panta, un par šādu noziegumu paredzēts pat mūža ieslodzījums. Un mēs šobrīd neizskatām versiju, ka šis noziegums ir saistīts ar bojāgājušā cilvēka profesionālu darbību,” bilst Grišins.

Advokāta U.Bērziņa foto no advokātu grāmatas

Mārupē dzīvojošie atklāj, ka ap Bērziņu privātmāju gan svētdien, gan pirmdien pulcējušās daudzas policijas automašīnas. Par to, ka sestdienas vakarā Mārupē ir dzirdēti šāvieni, esot bijis lasāms arī vairākās Mārupes iedzīvotāju sociālā tīkla “Facebook” grupās, taču ieraksti šobrīd ir dzēsti. Pašvaldībā gan uzsver, ka arī viņi pēc notikušā pastiprinās pašvaldības policijas aktivitātes.

“Šis, protams, ir atsevišķs gadījums, kas ir uzmanības vērts. Un, kā paskaidroja pašvaldības policija, mēs pievērsīsim uzmanību vairāk šīm aizdomīgajām personām un aicinām arī iedzīvotājus ziņot par šādiem gadījumiem. Bet šis ir ārkārtas gadījums no kopējās situācijas, kāda ir Mārupē,” norāda Mārupes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Žunde.

Arī Valsts policijā uzsver, ka gadījums ir ārkārtējs – tā šogad ir pirmā bruņotā laupīšanā. Patlaban tiek uzskatīts, ka noziedznieki nav iebraucēji.
1 komentārs