Ļaunprātīga dedzināšana Lēdmanes pagastā! Apdrošinātājs cietušajiem izmaksās 650 tūkst. eiro

Pievienot komentāru
Ļaunprātīga dedzināšana Lēdmanes pagastā! Apdrošinātājs cietušajiem izmaksās 650 tūkst. eiro

Šā gada 10. maijā Lēdmanes novadā uzņēmumam Lēdmanes lauki piederošajās dārzeņu noliktavās izcēlās plašs ugunsgrēks. Postošajā ugunsgrēkā pilnībā nodega divas dārzeņu noliktavas, kā arī saldēšanas iekārta un dārzeņu uzglabājamie konteineri 650 tūkst. eiro vērtībā. Noliktavas ražas uzglabāšanai izmanto dārzeņu audzēšanas kooperatīva Baltijas dārzeņi biedri. Izmeklēšana vēl turpinās, taču, lai uzņēmums pagūtu sagatavoties rudens ražas novākšanas sezonai, If Apdrošināšana dārzeņu audzētājiem atlīdzinājusi zaudējumus, izmaksājot pēdējos trīs gados lielāko apdrošināšanas atlīdzību – 650 tūkst. eiro.

2016. gada 10. maijā izcēlušos ugunsgrēku Lēdmanes pagastā ugunsdzēsēji dzēsa 11 stundas. Ieradušies notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg divas lielas noliktavas 1250 un 600 kvadrātmetru platībā un starp tām novietotie konteineri 40 kvadrātmetru platībā.

”Uzsākot ugunsgrēka izcelšanās apstākļu izmeklēšanu, tika secināts, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana. Kaut arī vainīgās personas vēl nav atrastas, If Apdrošināšana, ievērojot noslēgto apdrošināšanas līgumu, jau ir atlīdzinājusi ugunsnelaimes radītos zaudējumus. Lai gan uzņēmumam nodarītie zaudējumi ir visai ievērojami, mēs atlīdzības izmaksu izskatījām pēc būtības un ātrā termiņā, izprotot uzņēmuma darbības specifiku: jau rudenī sākas jaunās dārzeņu ražas novākšana, un ir vajadzīgas noliktavas, kur šo ražu uzglabāt,” stāsta If Apdrošināšanas Īpašuma atlīdzību grupas vadītāja Una Vilgerte.

”Maija sākumā piedzīvojām uzņēmuma vēsturē lielāko ugunsnelaimi, kas būtiski apdraudēja mūsu iespējas rudenī būt gataviem jaunās ražas uzglabāšanai. Lai gan vainīgie joprojām nav noskaidroti, tagad mums būs finanšu līdzekļi, lai nekavējoties ķertos pie jaunu noliktavu būvniecības. Plānojam, ka pēc operatīvās, lietišķās un profesionālās visu iesaistīto pušu sadarbības noliktavas būs gatavas divu mēnešu laikā. Esam pateicīgi par sniegto atbalstu gan apdrošināšanas ekspertiem, gan mūsu juridiskajam pārstāvim – zvērinātam advokātam Kārlim Tračumam no zvērinātu advokātu biroja U. Grūbe un A. Strautiņš,” stāsta kooperatīvās sabiedrības Baltijas Dārzeņi valdes priekšsēdētājs Kaspars Brunovskis.

Foto