Laulības dzīves pozitīvās puses un trūkumus jaunajos kursos sāks iepazīt pirmie pāri

Komentāri

Nākamnedēļ apmācības kursu sāks apgūt pirmie pāri, kuri pieteikušies valsts apmaksātajiem pirmslaulību kursiem. Iepriekš asi kritizētajā programmā topošie jaunlaulātie apgūs laulības dzīves pozitīvās puses un trūkumus.

Ko sagaidīt no ģimenes dzīves, kā plānot mājsaimniecību budžetu, audzināt bērnus un sakārtot kopdzīves tiesiskos aspektus – šādus kursus piedāvā valsts apmaksātā pirmslaulību programma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tieslietu ministrijā skaidro – kursu mērķis neesot panākt pēc iespējas vairāk laulību noslēgšanu, bet iepazīstināt pārus ar dzīves situācijām, kas viņus sagaida esot laulībā.

Kopumā šogad paredzēts apmācīt 50 pārus un valstij tas izmaksās 8 000 eiro. 24 stundu mācību kurss sastāv no 4 moduļiem – finanšu pratība, laulības tiesiskie, psiholoģiskie un ētiskie aspekti, vecāku pienākumi un atbildība.

Pirms vairākiem gadiem plašu ažiotāžu izraisījušās sadaļas kursa programmā ir labotas un pretenziju nevienam vairs neesot.

Šobrīd mācībām pieteikušies 13 pāri, lielākā daļa no Rīgas.

Viena no iestādēm, kas īstenos mācību programmas pilotprojektu, ir biedrība ”Svētās ģimenes māja,” kas šādus kursus rīkojusi  arī iepriekš. Biedrībā LNT Ziņām atklāj, ka tiešām ir bijuši gadījumi, kad pāri pēc šādiem kursiem pārdomā.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl