Laulības dzīves pozitīvās puses un trūkumus jaunajos kursos sāks iepazīt pirmie pāri

0 Komentāru
Laulības dzīves pozitīvās puses un trūkumus jaunajos kursos sāks iepazīt pirmie pāri
Pīles. (Edijs Pālens / LETA)

Nākamnedēļ apmācības kursu sāks apgūt pirmie pāri, kuri pieteikušies valsts apmaksātajiem pirmslaulību kursiem. Iepriekš asi kritizētajā programmā topošie jaunlaulātie apgūs laulības dzīves pozitīvās puses un trūkumus.

Ko sagaidīt no ģimenes dzīves, kā plānot mājsaimniecību budžetu, audzināt bērnus un sakārtot kopdzīves tiesiskos aspektus – šādus kursus piedāvā valsts apmaksātā pirmslaulību programma.

Tieslietu ministrijā skaidro – kursu mērķis neesot panākt pēc iespējas vairāk laulību noslēgšanu, bet iepazīstināt pārus ar dzīves situācijām, kas viņus sagaida esot laulībā.

Kopumā šogad paredzēts apmācīt 50 pārus un valstij tas izmaksās 8 000 eiro. 24 stundu mācību kurss sastāv no 4 moduļiem – finanšu pratība, laulības tiesiskie, psiholoģiskie un ētiskie aspekti, vecāku pienākumi un atbildība.

Pirms vairākiem gadiem plašu ažiotāžu izraisījušās sadaļas kursa programmā ir labotas un pretenziju nevienam vairs neesot.

Šobrīd mācībām pieteikušies 13 pāri, lielākā daļa no Rīgas.

Viena no iestādēm, kas īstenos mācību programmas pilotprojektu, ir biedrība ”Svētās ģimenes māja,” kas šādus kursus rīkojusi  arī iepriekš. Biedrībā LNT Ziņām atklāj, ka tiešām ir bijuši gadījumi, kad pāri pēc šādiem kursiem pārdomā.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

0 Komentāru