Laukums pie atjaunotā Mākslas muzeja ir tā nopulēts, ka cilvēki krīt gar zemi

Pievienot komentāru
Laukums pie atjaunotā Mākslas muzeja ir tā nopulēts, ka cilvēki krīt gar zemi

Pēc nepilna mēneša apmeklētājiem tiks atklāta restaurētā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenā ēka. Gājējiem jārēķinās, ka laukums pie muzeja vēl aizvien ir bīstami slidens.

“Es, goda vārds, neesmu ne tizla, ne arī uz kaut kādiem augstiem papēžiem, man bija kārtīgi ziemas zābaki, un es gāju uzmanīgi,” stāsta Vija Kilbloka, apgāda Zvaigzne ABC vadītāja, rīdziniece, kas tieši minētajā vietā nogāzusies gar zemi.

Gada sākumā apgāda Zvaigzne ABC vadītāja Vija Kilbloka sociālajos tīklos vērsa uzmanību, ka laukums pie Mākslas muzeja pārvērties bīstamā slidotavā un apdraud gājēju veselību. Arī tagad pa pulēto betonu jāpārvietojas prātīgi.

Foto

Vija Kilbloka, apgāda Zvaigzne ABC vadītāja, rīdziniece: 
Tev visu laiku jārēķinās, ka slīd. Un, ja lapas sakrīt un ir glums. Es domāju, ka vasarā tāpat kritīs, kā ziemā.

Pēc notikušā Rīgas pašvaldības policija noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu, kas tālāk lietas izskatīšanai tika nosūtīts Rīgas Austrumu izpilddirekcijai.

Aija Briede, Rīgas Austrumu izpilddirekcijas pārstāve:
Tika nolemts saukt pie administratīvās atbildības SIA Rīgas meži un izteikt brīdinājumu par Rīgas domes saistošo noteikumu neievērošanu. Arī brīdinājums ir sods, un, ja šādi gadījumi atkārtosies, tad lietas izskatīšana būs varbūt citādāka.

Uzņēmums Rīgas meži Mākslas muzeja laukumu apsaimnieko kopš pērnā gada decembra un rīkojas saskaņā ar būvnieka norādījumiem. Apsaimniekotājs saka, – sākotnēji arī pašiem būvniekiem neesot bijis skaidrs, ar ko specifisko segumu kaisīt. Tas ir ne tikai pulēts betons, bet arī pārklāts ar līdzekli, kas atgrūž mitrumu, lai pasargātu muzeja krājumus, kas zem tā pazemē atrodas.

Edgars Vaikulis, SIA Rīgas meži valdes loceklis:
Mums kā apsaimniekotājiem tas no pirmās dienas sagādāja lielas raizes. Pat ar apstrādi tas noteiktos laika apstākļos segums vienalga palika slidens, līdz ar to tika pieņemts lēmums izvietot brīdinošas zīmes un ierādīt tranzīta maršrutus.

To, ka gājējiem slidenais laukums jāšķērso pēc īpašas shēmas, vides pieejamības eksperts Aigars Bolis sauc par nejēdzību un atrakstīšanos no atbildības.

Aigars Bolis, vides pieejamības eksperts:
Kāda jēga tādam laukumam, varbūt vajag te sliedes iebūvēt un mazu tramvaju palaist, lai tie cilvēki nestaigā tur, kur nevajag? Videi ir jābūt pieejamai un drošai, un tā ir prioritāte, un dizains un mākslinieciskās izpausmes tas jau ir otršķirīgs.

Turklāt eksperts uz laukuma pamana, ka nav ievēroti arī vairāki iepriekš speciālistu sniegti ieteikumi attiecībā uz cilvēkiem ar invaliditāti.

Skaties video un uzzini vairāk!

Lasi vēl