Lauku realitāte: neērtā autobusu grafika dēļ pensionāri netiek pie ārsta

4 komentāri

Ceļu līdz veselībai svarīgākajam pakalpojumam – ģimenes ārstam – Jaunpiebalgā cilvēki mēro visdažādākajos veidos, stāsta vietējā daktere Ingrīda Brante.

Nomalēs dzīvojošie citreiz pie ģimenes ārsta, kur nu vēl uz kādu izmeklējumu, kas uz vietas nav pieejams, nemaz netiek. Ārste neslēpj, ka šā iemesla dēļ slimības šad tad tiek arī ielaistas. Jaunpiebalgā daudzi pārvietojas ar velosipēdu, tomēr tos nevada jaunieši, viņiem ir automašīnas. Uz velosipēda spiesti kāpt pensionāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr ne visiem ir tik laba veselība, lai mītu pedāļus. Regīnas kundzei sāp kājas. Ja pieraksts pie ārsta Cēsīs ir pēcpusdienā, tad jāceļas, vēl pirms uzaust gaisma, bet mājās tikt vispār nevar.

Jaunpiebalgas autobusa pietura ir tukša, šeit nav ne autobusu, ne pasažieru. Nākamais un šodien arī pēdējais autobuss piestās pēc pāris stundām. No šīs pieturas gandrīz katru dienu agri no rīta atiet divi autobusi uz Cēsīm un viens uz Rīgu, visi kursē pēcpusdienā arī atpakaļ. Taču, ja pilsētā kādā valsts vai medicīnas iestādē nākas uzkavēties līdz vakaram, tad mājupceļš ir apgrūtinošs. Šo situāciju kā apmierinošu vērtē Jaunpiebalgas novada domes priekšsēdētājs Laimis Šāvējs.

Latgalei savulaik tapa uzņēmējdarbības veicināšanas plāns, Vidzemei vajadzīgs transports pēc pieprasījuma, saka Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja. Tomēr iecere jau divus gadus palikusi tikai uz papīra. Jaunpiebalga ir tikai viena no vietām, kur Vidzemē būtu vajadzīgs transports pēc pieprasījuma, rāda plānošanas reģiona eksperts.

Citu valstu pieredze liecina, ka biļetes cenai – pareizi sabalansējot valsts, pasažiera un, iespējams, arī pašvaldības līdzfinansējumu – nevajadzētu krasi pieaugt, stāsta Lotārs Dravants. Tikmēr Jaunpiebalgā uzrunātie iedzīvotāji visi kā viens akcentē – svarīga būs biļetes cena. Ilgai par mazo pensiju un pamestības sajūtu laukos acīs ir asaras.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Es
 • Students
  +1 +1 0

  Students

  Jaunpiebalgā transports ir krimināls. Braucot piektdienā pie ģimenes, nevar paspēt pat uz autobusu no lekcijām (vienīgo autobusu no Rīgas). Nepaspējot ir jāgaida autobuss uz Ūdrupi,kas ir 17km attālumā no Jaunpiebalgas un tad aiziet bezgalīgā nauda,lai tikai tiktu līdz mājām,jo jāmaksā gan par biļeti, gan par benzīnu. Uz Rīgu kā tikt? Brauc jau svētdienas dienā atpakaļ,jo laikam tik ļoti vēlas,lai steidzamies atpakaļ, vai arī celies trijos naktī,lai tiktu uz autobusu un lekcijā saldi guli vai vispār nokavē lekciju.
 • ES
  0 0 0

  ES

  Uzpūtīgie ierēdņu dienesti Rīgā jau no 90to gadu sākuma mērķtiecigi dara visu, lai iztukšotu Latvijas laukus, sevišķi tālāk no centra, ieskaitot satiksmi.Un tagad daudzajās nomaļajās vietās atrodas par lētu naudu no izmisušajiem lauciniekiem nopirktās(izkrāptās) mājas, kas par pilīm un cietokšņiem pārvērstas.Un tur aizbrauc ar saviem biezajiem vāģiem, sabiedriskais transports nav vajadzīgs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl