Lauku iedzīvotāji skeptiski par jauno kārtību, kādā kursēs sabiedriskais transports

11 komentāri

“Mēs jau paši smejamies, kad redzam, kā viens pasažieris brauc ar lielo autobusu,” tā par sabiedriskā transporta nodrošinājumu izsakās Sēļu pagasta iedzīvotāji.

Tajā pašā laikā pagasta iedzīvotāju smaidi ātri vien pazūd, jo viņi vieni no pirmajiem piedzīvos jauno kārtību, kad pirms braukšanas autobuss būs jāpiesaka pa tālruni, un tas viņus nemaz neiepriecina.

Mazsalacas novada Sēļu pagastā autobusi kursē ļoti reti, taču, kad brauc, tad līdzekļu izšķērdība ir nenoliedzama, jo bieži vien Sēļu centrā iekāpj tikai viens cilvēks, norāda pagasta iedzīvotāji.

Raimonds
Sēļu pagasta iedzīvotājs

Mēs paši esam pasmējušies, ka lielais autobuss un viens cilvēks brauc kā ercens.

Dienās, kad autobuss nekursē, bet ir nepieciešams braukt, tad tie, kuriem ir sava automašīna, ir gatavi aizvest, taču tas esot dārgs prieks. Lai arī autobusi ir teju tukši, tie ir nepieciešami, jo vietējiem iedzīvotājiem nav ar ko aizbraukt uz darbu.

Kamēr cilvēki cenšas izlīdzēties ar esošajiem diviem autobusiem nedēļā, valdībā šonedēļ pieņemts lēmums, kas ļaus maršrutā uz Sēļu un Idus pagastu izveidot autobusu kustību ar iepriekšēju pieteikšanu. Tas nozīmē, ka cilvēkiem 24 stundas pirms reisa jānopērk biļete vai arī jāzvana un jāpiesaka brauciens. Taču iedzīvotāji norāda, ka bieži vien par braukšanas nepieciešamību viņi uzzina tikai iepriekšējā vakarā.

Jaunos sarežģījumus ar bažām gaida arī Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs. Viņš, pirmkārt, norāda uz iepriekšējiem valdības solījumiem, kas netiek pildīti.

Harijs Rokpelnis
Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs (Mazsalacas novadam)

Mums te gāja vilciens. Tad bija solījumi no valdības, ka – labi, vilciena nebūs, bet sabiedriskā transporta kustība tiks nodrošināta. Nu ir pagājuši 25 gadi, un arī tos pēdējos autobusus grib likvidēt.

Tomēr novada vadītājs piebilst, ja papildus tiks īstenota iecere ieviest mazas ietilpības sabiedrisko transportu, kura ekspluatācija izmaksātu krietni mazāk, tad, iespējams, šī iecere attaisnosies.

Jau vēstīts, ka gaidāmas pārmaiņas pasažieru pārvadājumos ar autotransportu. Valdība otrdien, 22. augustā, atbalstīja priekšlikumu ļaut ieviest sabiedriskā transporta pakalpojumu pēc pieprasījuma. 

TOP komentāri

 • es_
 • laukis
  +11 +11 0

  laukis

  Tautiesi ! Visa Latvija ir viena Riga , un jus , laucinieki , esiet bez valsts un piederibas .
 • s
  +11 +10 -1

  s

  Ja Rīgā sab. transporta reiss izkrīt vai kavējas pusstundu, neapmierinātie sūdzas visos medijos,citur provincē dara visu, lai būtu nerentabli reisi, ko varētu slēgt.Šis variants vispār ir ņirgāšanās.Pamēģiniet paši vienu mēnesi pasūtīt sev transportu 24 stundas iepriekš un to izmantojiet, tad redzēsiet efektivitāti un labumu.Ja gribat visus iedzīvotājus pārcelt uz pilsētām vai ārzemēm, tā ari sakiet, bet kas nodrošinās, lai visiem ir, kur dzīvot.Rīgas kungi ar saviem graustiem netiek galā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl