Lauku ģimenes ārsti gatavi atlikt streikošanu, ja valdošie politiķi garantēs finansējuma pieaugumu veselības aprūpei

2 komentāri

Ģimenes ārstu streiks kļuvis par prioritāti valdībā. Pievakarē vairāku mediķu organizāciju līderi, izņemot streika rīkotājus, tikās ar premjeru Māri Kučinski. Pēc aptuveni pusotru stundu ilgām sarunām lauku ģimenes ārsti paziņoja par gatavību atlikt streikošanu, ja politiķi garantēs finansējuma pieaugumu veselības aprūpei.

Uz tikšanos ar premjeru ieradās Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadība, ārstu biedrības vadītāji un veselības ministre Anda Čakša. Starp klātesošajiem nebija streika organizētāju no Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas.

Neoficiāli informācija liecina, ka Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide uzaicinājumu uz sarunām saņēmusi tikai dažas stundas iepriekš, tāpēc nav varējusi ierasties. Tikmēr viņas kolēģe no Lauku ģimenes ārstu asociācijas paziņoja, ka varētu lūgt ārstus atlikt streikošanu, ja valdošie politiķi garantēs finansējuma pieaugumu veselības aprūpei.

Iepriekš sarunas ar dakteriem par finansējuma palielinājumu bija nonākušas strupceļā, tāpēc nozares ministre Anda Čakša par vidutāju aicināja Ārstu biedrības šefu Pēteri Apini. Viņš lūdza ārstus atlikt streikošanu līdz 22. jūlijam, kad Saeima otrajā lasījumā lems par nodokļu reformu, no kā atkarīgs arī finansējuma pieaugums veselības nozarei.

Ceturtdienas vakarā gan paredzētas vēl vairākas sarunas starp mediķiem un politiķiem. Nav zināms, vai tajās piedalīsies arī streika rīkotāji, tāpat nav skaidrs, vai ģimenes ārsti pilsētās gatavi atlikt streikošanu.

TOP komentāri

 • Fakts
  +1 +1 0

  Fakts

  Solīts makā nekrīt! Kučinskis solīja, ka viņa valdīšanas laikā nodokļus nepalielinās un jaunus neliks! Jā, jā!
 • Dakters Zatleris
  0 0 0

  Dakters Zatleris

  Solu, solu, solu. Ko vajag solīt? Solu, solu! Tikai, kas es esmu? Kam es solu? Kāpēc?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl