Lauksaimnieki pulcējas pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas

11 komentāri

Lauksaimnieki šodien, 30. jūnijā, pulcējas pie Saeimas, lai iesniegtu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram (VARAM) Artūram Tomam Plešam (AP) prasību veidot dialogu. TV3 raidījums “900 sekundes” 30. jūnija rītā devās uz Vecrīgu, lai noskaidrotu, kāda atmosfēra valda lauksaimnieku vidū.

No plkst. 8.15 līdz 9.15 lauksaimnieku biedrības ar gandrīz 10 000 lauksaimnieku, mežu īpašnieku un saimniecību sniegto mandātu Plešam iesniegs prasību dialoga veidošanai, pieprasot ministra atvainošanos un lūdzot pārtraukt Latvijas zemnieku šķelšanu.

Lauksaimnieku apvienības valdes priekšsēdētāja vietnieks Andris Gargurnis atklāja, ka viņu mērķis ir pievērst ministra uzmanību un aicināt uz dialogu. Viņš uzskata, ka līdz šim ministra un lauksaimnieku izpratne par dialogu ir bijusi atšķirīga.

Jau ziņots, ka 21. maijā “Zemnieku saeima”, Latvijas Meža īpašnieku biedrība, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, Latvijas Jauno zemnieku klubs, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome, Lauksaimnieku apvienība un Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācija nosūtīja Plešam atklātu vēstuli.

Tajā ministrs tika aicināts publiski atvainoties par no valsts budžeta finansētu reklāmu, kurā lauksaimnieki nosaukti par “masu slepkavām”, kā arī aicināts mainīt LVAF finansējuma piešķiršanas noteikumus tā, lai turpmāk sniegtā informācija būtu zinātniski pamatota, izslēdzot iespēju izplatīt apmelojošu, nepatiesu informāciju vai reklamēt politiskas personas.

11 komentāri