Lauksaimniecības biedrības Plešam iesniegs prasību dialoga veidošanai, pieprasot ministra atvainošanos

1 komentārs
Lauksaimniecības biedrības Plešam iesniegs prasību dialoga veidošanai, pieprasot ministra atvainošanos

Lauksaimniecības biedrības vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram iesniegs savu prasību dialoga veidošanai, tajā skaitā pieprasot ministra atvainošanos, informēja lauksaimniecības biedrību mediju koordinatore Sintija Priedeslaipa.

Trešdien, 30. jūnijā, plkst. 08.15 septiņas lauksaimnieku biedrības ar gandrīz 10 000 lauksaimnieku, mežu īpašnieku un saimniecību sniegto mandātu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam iesniegs savu prasību dialoga veidošanai, pieprasot ministra atvainošanos un “lūdzot pārtraukt Latvijas zemnieku šķelšanu”.

Lasi vēl: Lauksaimniecības organizācijas pieprasa Plešam atvainošanos par radio reklāmu; draud ar plašiem protestiem

Maira Dzelzkalēja-Burmistre, biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētāja vietniece

“Pēdējo mēnešu notikumi ir iezīmējuši ļoti negatīvu tendenci – tā vietā, lai atbalstītu Latvijas attīstību un lauksaimniecību, kas ir visai tautsaimniecībai svarīga nozare, ministrs ar savu vadīto Latvijas vides aizsardzības fondu (LVAF) ir sācis naidu kurinošas, vienpusējas, sabiedrību šķeļošas, arī klaji nepatiesas informācijas izplatīšanu par Latvijā strādājošajiem saimniekiem. Mūsu mērķis ir uzsākt jēgpilnu un konstruktīvu dialogu, kas ir vērsts uz visu strādājošo lauksaimniecības veidu līdzāspastāvēšanu un attīstības sekmēšanu, nevis pretnostatīšanu. Protams, ka ceram arī uz cieņpilnu attieksmi, kurā atvainošanās Latvijas lauksaimniekiem būtu pašsaprotama un ministra stājas cienīga rīcība. Viennozīmīgi ir jāveic izmaiņas LVAF finansējuma piešķiršanas nosacījumos, lai mediju satura izstrādē tiktu pieaicināti arī zinātniskie institūti, universitātes un nozaru pārstāvji.”

Sagatavotajā prasībā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram apvienojušās virkne organizāciju – “Zemnieku saeima”, “Latvijas meža īpašnieku biedrība”, “Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija”, “Latvijas Jauno zemnieku klubs”, “Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome”, un “Lauksaimnieku apvienība”, kuras kopumā apvieno gandrīz 10 000 lauksaimnieku un mežu īpašnieku, kuri apsaimnieko aptuveni 70% Latvijas lauksaimniecības un mežsaimniecības zemes.

Prasība tiks iesniegta 30. jūnijā no plkst. 08.15-09.15 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), Peldu iela 25, piedaloties organizāciju līderiem.

Ieskaties arī šeit:

Jau ziņots, ka lauksaimnieki un mežsaimnieki gatavojas plašiem protestiem saistībā ar Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) radiofragmentu Eiropas Hitu radio.

Tāpat vēstīts, ka vairākas Latvijas lauksaimniecības un mežsaimniecības nozari pārstāvošās organizācijas prasa vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru atvainoties par viņa vadītas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas administrētā LVAF izplatīto audio reklāmu radiostacijā EHR, kurā tiek diskreditēta un publiski apmelota Latvijas lauksaimniecības nozare”.

Radio atskaņotajā reklāmā teatrāla formātā iestudēta divu lauksaimnieku saruna par pesticīdu lietošanas sekām. Viens no sarunas dalībniekiem pauž argumentus par labu lietošanai, tostarp, ražas palielināšanu, otrs savukārt norāda uz negatīvo ietekmi uz vidi un cilvēka veselību. Tās noslēgumā norādīts, ka to finansiāli atbalsta LVAF.
1 komentārs