Komentāri

Neapmierinātība ar zemo atalgojumu, kas tiek dēvēts pat par pazemojošu, Rīgas Dzemdību namā turpina augt plašumā. Daļai iestādes ārstu, kuri prasa dubultot samaksu par vienu darba stundu, pievienojušās visas Dzemdību centra vecmātes.

Tieši dzemdību centrā valstī lielākajā dzemdību iestādē tiek nodrošināta dzemdību pieņemšana visu diennakti. Vecmātes par vienu darba stundu šobrīd pirms nodokļu nomaksas saņem trīs eiro un piecus centus.

Viņas vēstulē, kas trešdien, 15. februārī, tika iesniegta iestādes valdei, Rīgas domei un Veselības ministrijai, lūdz izvērtēt iespēju darba samaksu paaugstināt līdz pieciem eiro un piecdesmit centiem par stundu, bet tuvāko divu gadu laikā atalgojumu divkāršot.

Ja lūgums tiks noraidīts, vecmātes neizslēdz iespēju pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar Dzemdību namu. Ļaujiet mums darīt mūsu sirdsdarbu par cilvēka cienīgu atalgojumu, – pat ar asarām acīs lūdz vecmātes.

Dagnija Štrausa, Dzemdību centra vecmāte:

Tā ikdiena ir visnotaļ nomācoša, jo darba apjoms ir ārkārtīgi liels, tas it kā ir ļoti labi, tā tam būtu jābūt, taču atalgojums diemžēl ir pazemojoši mazs. Mēs darām mūsu sirdsdarbu, vecmātes darbs laikam nav salīdzināms ne ar vienu, to nevar darīt, ja tas nav nav tavs aicinājums. Tas ir tas galējais, ko mēs esam gatavas darīt, – samazināt, iet projām.

Ar līdzīgu lūgumu vakar pie iestādes valdes, pašvaldības un Veselības ministrijas vērsās Dzemdību nama ārsti – ginekologi. Viņu samaksa par darba stundu ir pieci eiro un pieci centi pirms nodokļu nomaksas. Lai arī šogad summa, kuru valsts maksā par vienu dzemdību pieņemšanu, ir palielināta par 50 eiro, tas ļāvis ārstu algas celt par desmit centiem, bet vecmāšu – par trīs centiem stundā.

Arī Dzemdību nama valde neslēpj, ka iestāde izjūt akūtu darba roku trūkumu, taču tā uzskata, ka sarunās izdosies rast risinājumu un nevienai topošajai jaunajai māmiņai palīdzība atteikta netiks.

Cik viegli trešdien vecmātēm bija iesniegt iesniegumu pašvaldībā un ministrijā un vai kāds atbildīgais bija gatavs ar viņām runāt, par to plašāk uzzini LNT Ziņās astoņos!

Lasi vēl