Ļauj publiskot ziņas par alimentu nemaksātājiem

Komentāri
Ļauj publiskot ziņas par alimentu nemaksātājiem
FOTO: LETA

Saeima lēmusi ļaut publiskot ziņas par alimentu nemaksātājiem. Drosmīgā iecere gan ir zem lielas jautājuma zīmes juridisko peripetiju dēļ. Saeimas pieņemtās izmaiņas likumos paredz, ka alimentu nemaksātāju vārdi un uzvārdi un personas koda pirmā daļa tiks publicēti Uzturlīdzekļu garantiju fonda aģentūras mājaslapā.

To gan varēs darīt, ja šī rīcība nekaitēs bērnu interesēm un ja tam piekritīs persona, kura audzina bērnu un nesaņem maksājumus. Juristi gan brīdina, ka likuma normu par ziņu publiskošanu var apstrīdēt  Satversmes tiesā, kas šo iniciatīvu var atzīt par konstitūcijai neatbilstošu.

Uzturlīdzekļu datu publiskošanas mērķis ir aizsargāt bērna tiesības un veicināt vecāku pienākuma pildīšanu – uzturlīdzekļu maksāšanu, kā arī atbildīgu un godprātīgu saistību izpildi.

Ministru kabinets noteiks kārtību, kādā fonda administrācija publisko un dzēš ziņas par parādnieku. Minētās ziņas par parādnieku fonda administrācija savā mājaslapā varēs publiskot, sākot ar 2015. gada 1. jūliju.

Ziņas netiks publiskotas par personām ar invaliditāti vai personām, kas pārejošas darbnespējas dēļ nestrādā ilgāk kā sešus mēnešus gadījumos, kad darbnespēja ir nepārtraukta, vai vienu gadu triju gadu periodā gadījumos, kad darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl