Ļaudis steidz baudīt distanču slēpošanu

0 Komentāru

Iedzīvotāji meklē iespējas pavadīt laiku veselīgi un saskaņā ar ierobežojumiem. Latvijā tiek atklātas slēpošanas trases iespējami veikli, lai cilvēki var droši, ievērojot distanci, doties baudīt ziemas sportu.

Slēpošanas trasēs redzami daudzi cilvēki. Sniegs uzsnidzis jau gandrīz nedēļu, un jūtams, ka iedzīvotāji steidz izmantot iespēju kāpt uz slēpēm.

“Ļoti nozīmīgi, ļoti svarīgi. Šajos laikos brīnišķīgi izkustēties svaigā gaisā,” slēpotāja Gita pauž savu gandarījumu, ka viņai izdevies uzkāpt uz slēpēm. Tas esot tiešām pat ļoti svarīgi, ka ir šāda iespēja.

Aizvadītajās dienās, piemēram, Rīgā vien ir atvērtas jau trīs oficiālas distanču slēpošanas trases. Tas tiešām ir jāveic steigā, jo cilvēku pieplūdums esot liels.

“Vispār ir tendence, ka daudz cilvēku šogad, vairāk nekā pagājušajā gadā. Tas ir loģiski, jo nav citu variantu, bet kopumā tā ir ļoti laba tendence,” saka slēpotāja Egija.

Savukārt slēpotājs Matīss bilst: “Vakar, kad beidzām slēpot, tad bija 30 līdz 40 cilvēku rinda, interese cilvēkiem ir. Tas ir stipri vairāk nekā citus gadus. Iekšā neko nevar darīt, tad cenšas tikt ārā.”

Negaidot, kamēr sniegs uzsnigs dabīgā veidā, trašu veidotāji sniegu pūš saviem spēkiem ar sniega pūšanas mašīnām.

Jurģis Grants sporta skolas ”Arkādijs” vadītājs jau vairākus gadus veido distanču slēpošanas trases Rīgā. Viņš norāda, ka ne tikai cilvēku pieplūduma dēļ ir izmaiņas. Ņemot vērā ierobežojumus, apmeklētājiem slēpošanai jāekipējas ārpus telpām.

“Viss notiek ārpus telpām, iedodam inventāru ārpus telpām, cilvēki ārpusē pārvelk zābakus un dodas slēpot,” norāda Grants.

Ja nākas gaidīt rindā, tad noteikti jāievēro droša 2 metru distance. Taču, jau nonākot trasē, parasti vietas pietiek visiem.

0 Komentāru