Ļaudis dodas uz Ziemassvētku dievkalpojumiem

Komentāri

Šodien Latvijā tiek svinēti pirmie Ziemassvētki. Daudzviet notiek dažādi pasākumi un koncerti, bet Latvijas baznīcās tiek noturēti Dievkalpojumi. Ar kādām domām cilvēki apmeklē dievnamus – uz Rīgas Doma baznīcu devās noskaidrot LNT Ziņas.

Svētku dievkalpojumi šodien notiek it visos dievnamos, jo šis ir laiks, kad atskatīties uz aizvadītajā gadā paveikto, sakārtot domas un izvērtēt katram pašam sev svarīgākās lietas. Uz svētku dievkalpojumu Doma baznīcā pulcējās daudz ļaužu un svētku noskaņu stiprināja doma kora un solistu priekšnesumi. Kristiešiem Ziemassvētki ir Kristus piedzimšanas svētki, kas atgādina par notikumiem pirms vairāk nekā diviem tūkstošiem gadu, kad jaunava Marija laida pasaulē Dieva vienīgo dēlu – Jēzu Kristu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mācītājs Sandis Ratnieks vēstīja: “Šodien mēs svinam Kristus dzimšanas svētkus, sveicu Jūs visus šajos svētkos un ceru, ka Jums ir izdevies šos svētkus labi sagaidīt, un labi nosvinēt ģimenes lokā ar saviem mīļajiem cilvēkiem.”

Mācītājs aicināja cilvēkus Ziemassvētkos atvēlēt laiku pārdomām un necensties godināt tos cilvēkus, kuri to nav pelnījuši. Daudzi LNT uzrunātie cilvēki stāsta, ka Ziemassvētku dievkalpojumu apmeklē ik gadu, tomēr katri Ziemassvētki ir īpaši.

Dievkalpojuma apmeklētāja Māra: “Man ir pirmie Ziemassvētki, kad man ir mazdēliņš piedzimis, tāpēc vien ir priecīgi un laiks jauks, saulīte, sniedziņš, kā saka – gaišums sirdī.” Savukārt Edīte pauž prieku par uzsnigušo sniegu: “Jā, sniedziņš uzsnidzis, vakar man bija tāda vēlēšanās, un šodien iebraucot Rīgā redzu, ka ir sniedziņš. Ļoti jauki.”

Doma baznīcā notiekošajā noraudzījās arī daudzi ārvalstu tūristi un interesenti no citiem Latvijas reģioniem.

Rēzeknietis Artūrs stāsta, ka ar atbraucis ekskursijā, paskatīties kā svin Rīgā. “Šai baznīcā es nekad nebiju bijis, un gribēju paskatīties kā te ir. Mūsu ģimene ir pareizticīga, tāpēc mēs svinam pēc jaungada, savādāk,” stāsta Artūrs.

Arī rīt, 26. decembrī, dievnamos turpināsies Ziemassvētku svinēšana – notiks otro Ziemassvētku svinīgie dievkalpojumi.

Lasi vēl