Latviski iznākusi pirmā rokasgrāmata topošajiem tēviem

Pievienot komentāru
Latviski iznākusi pirmā rokasgrāmata topošajiem tēviem

Šajā nedēļas nogalē – Tēva diena! Latvijā tapusi īpaša rokasgrāmata vīriešiem – tās nosaukums: “Gribu būt tētis”. Tajā atrodami gan praktiski, gan medicīniski padomi.

Grāmatā “Gribu būt tētis” apkopota noderīga informācija, kas palīdzēs topošajiem tēviem aktīvāk iesaistīties grūtniecības, dzemdību un mazuļa aprūpē. Tajā ir ietvertas arī intervijas ar Latvijā pazīstamiem vīriešiem, ļaujot lasītājam uzzināt, ko nozīmē kļūt par tēvu. Latvijā netrūkst lasāmvielas sievietēm par mazuļa gaidīšanu, taču šī ir pirmā, kas domāta tēviem.

“Svarīgi, ka tēti ļoti grib uzzināt, viņiem vairs nav: “ai, tur grūtniecība, dzemdības – mammu lieta, jaundzimušais – mammu lieta. Nē, tā nav, viņi saprot, ka bērniņš jau ir bērniņš, kopš piesakās ģimenē. Kā veidot emocionāli tuvās attiecības jau kopš grūtniecības laika, tas ir ļoti svarīgi, lai runātu par veselīgu sabiedrību nākotnē,” stāsta vecāku organizācijas “mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Grāmatā atrodami praktiski padomi, kā tētis var iesaistīties un veidot attiecības ar jaundzimušo, gan medicīnisks skaidrojums, kas labāk ļauj saprast, kas notiek ar sievieti grūtniecības laikā un kā tēti var būt noderīgi dzemdībās. Grāmata tapusi sadarbībā ar farmācijas kompāniju “Roche”, kas to sauc par sociālās atbildības projektu.

“Pirmais, protams, ir bērnu mirstības samazināšana, un otrs – mēs gribam, lai bērni ir vairāk un viņi ir veseli. Tēta loma ir jāpalielina, un tētim ir tikpat liela atbildība, lai grūtniecība noritētu labi un lai bērns piedzimtu vesels,” norāda uzņēmuma “Roche” direktors Latvijā Rauls Vēliņš.

Grāmatas tiks izplatītas visām pašvaldībām Latvijā – un tās bez maksas būs pieejamas dažādās sabiedriskās vietās, piemēram, ārstu praksēs.

Lasi vēl