Latviju pārņem jaunais “Jerusalema” dejas izaicinājums

3 komentāri
Latviju pārņem jaunais “Jerusalema” dejas izaicinājums
900 SEKUNDES

Latviju pārņēmis jauns izaicinājums – #JerusalemaDanceChallenge. Dienvidāfrikas dīdžeja Master KG radītā ritmiskā dziesma “Jerusalema” pārņēmusi daudzas valstis, un Latvijas iedzīvotāji nav izņēmums.

Ivars Cīrulis, kurš aizsāka ”Jerusalema” izaicinājumu bumu Latvijā, ar ģimeni dejas soļus apguva vienkārši savam priekam. Taču jau drīz vien interesi sāka izrādīt arī citi cilvēki.

“Tad, kad sporta zālē uzfilmējām, ielikām “Youtube”, tad sāka rakstīt ļoti daudzi, es arī gribētu, mēs arī gribētu,” stāsta Ivars.

Cilvēku interese iedrošināja uzaicināt citus dobelniekus, kuri vēlas piedalīties kopējā dejā.

“Tad pēkšņi otrdien no rīta brokastīs sievai saku – klausies, uzaicinām visu pilsētu, kas grib, lai atbrauc. Viņa saka – bet, ja mēs divi vien būsim… Tāpēc nolēmām paņemt draugus. Tiešām negaidīti liela interese bija, un mēs Dobelē ap 400 vai pāri dejojām. Protams, ir kādi kolektīvi kaut kur pirms tam dejojuši, visi tā pa klusiņām kaut kur pie sevis, bet Dobelē mēs uzsākām izaicinājumu, tālāk izaicinājām Tukumu un Jelgavu,” bilst Ivars.

Izaicinājumos piedalās arvien vairāk pagastu un pilsētu. Aizvadītajā nedēļas nogalē ”Jerusalema” dejas prasmes rādīja Bauskas, Salaspils, Tērvetes apkārtnes iedzīvotāji. Ivars ar ģimeni pēc iespējas cenšas piedalīties dejošanā dažādās pilsētas.

“Es domāju, tas ir tas ritms, tad otrs ir tie vieglie soļi un, protams, tā kopības sajūta. Nav tā, ka kāds māca un norāda, ja nepareizi. Vienkārši atbrīvojies, dejo, izlādējies. Šajā laikā, kad Covid-19 ir apkārt, tas ir tas, kā viņiem pietrūkst,” saka Ivars.

Ir uzsākta pilsētu atzīmēšana kartē, kur cilvēki veikuši “Jerusalema” izaicinājumu un arī dejotāju skaits tiek apzināts. Iecerēts, ka dejas izaicinājums būs pāršalcis Latviju, tad katrs varēs novērtēt dejotāju aktivitāti.