Latviju nevar saukt par citu valstu pilsoņiem draudzīgu valsti

1 komentārs

Valdošajā koalīcijā turpinās ķildas par to, vai Latvijai vajadzētu brīvprātīgi uzņemt bēgļus no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm. Ministru prezidente Laimdota Straujuma sacīja, ka Latvijai bēgļi ir jāuzņem, bet pret to joprojām aktīvi iebilda Nacionālā apvienība.

Politisku vienošanos bēgļu jautājumā plānots panākt nākamajā pirmdienā, sacīja valdības vadītāja. Viņas partijas biedrs, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis šorīt LNT raidījumā 900 sekundes pieļāva, ka Latvija uzņems no 50 līdz 60 bēgļu.

Šis skaits varētu būt arī lielāks, ja Latvija saņemtu papildu finansējumu, teica Kozlovskis. Ministrs vienlaikus uzsvēra, ka svarīgi ir ne tikai uzņemt bēgļus, bet gan tos integrēt sabiedrībā.

Taču kā Latvija spēs integrēt jaunus bēgļus, ja pētnieki jau pašlaik norāda, ka mūsu valsti nevar uzskatīt par pārāk draudzīgu trešo valstu pilsoņiem? Sabiedrības integrācijas fonda pētījumā konstatēts, ka Latvijā pastāv daudzi šķēršļi, kas traucē trešo valstu pilsoņiem sekmīgi iekļauties vietējā sabiedrībā.

Nigērijas pilsonis Ādams Latvijā dzīvo 7 mēnešus. Viņam ir uzturēšanās atļauja, jo jaunietis studē Rīgas Tehniskās universitātes maģistratūrā. Viņš ieradies Nacionālajā integrācijas centrā, lai konsultētos par nodarbinātības iespējām. Lai gan Ādams pārzina datorzinības, sev darbu Latvijā viņš nespēj, jo pietiekamā līmenī vēl nezina latviešu valodu.

Ādams gājis latviešu valodas kursos, un cenšas uzlabot valodas zināšanas komunikācijā ar vietējiem iedzīvotājiem, bet pagaidām viņš vēl nevar brīvi sarunāties. Viņaprāt, vairums Latvijas iedzīvotāju ir draudzīgi, taču jaunietis ir arī saskāries ar negatīvu attieksmi.

Lai gan situācija pēdējos gados ir uzlabojusies, Latviju joprojām nevar nosaukt par trešo valstu pilsoņiem draudzīgu valsti. Viņu iekļaušanās vietējā sabiedrībā ir apgrūtināta un tai ir vairāki šķēršļi. Šāds secinājums izdarīts jaunākajā sabiedrības integrācijas fonda pētījumā.

Trešo valstu pilsoņi nāk no valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas Savienības (ES). Latvijā pašlaik dzīvo vairāk nekā 23 tūkstoši trešo valstu pilsoņu ar Latvijas uzturēšanās atļaujām. Viņu skaits ir trīskāršojies, salīdzinot ar 2009. gadu, kad tika veikts līdzīgs pētījums.

Izaicinājumu ir daudz – trešo valstu pilsoņiem ir pieejami tikai maksas veselības aprūpes pakalpojumi, pat ja viņi maksā nodokļus. Arī valodas apmācības ir nepietiekamas. Tāpēc liels skaits trešo valstu pilsoņu nestrādā, lai gan vēlētos to darīt.

Pētījuma autori mudina valsti vairāk nākt pretī trešo valstu pilsoņiem, jo viņi var sniegt pozitīvu pienesumu Latvijai un tās ekonomikai. Tikmēr Ādams atzīst, ka apsver iespēju Latvijā palikt arī pēc studiju beigām. Viņam skaidrots, ka tāda iespēja ir, bet tikai, ja viņš labāk iemācīsies valodu un sāks Latvijā strādāt.

TOP komentāri

  • doremi
    +1 +1 0

    doremi

    Latvija ir draudzīga valsts vienmēr bijusi ...bet tagad ,kad tik ddaudz mūsu bērnu mazbērnu ,tēvu un mamiņu atrodas piespiedu ekonomiskajās trimdāskuriem vita neatradas LV jeb vnk viņi nerbija vajadzīgi ,cits nekas neatliek ,kā pukoties....esmu miera minka ,net sirds sāp par mūsējaiem vairak kā par citiem ,,atvainojiet !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl