Latvijas zilā govs – kaut kas unikāls un glābjams

Komentāri

Latvija ir ļoti retā, ja ne vienīgā vieta pasaulē, kur mīt tā dēvētās zilās govis, un piektdien, 24. jūlijā, notiks īpaša konference par to, kā saglabāt šo unikālo šķirni Latvijā.

Proti, augstākā līmeņa eksperti šodien spriedīs par šo dzīvnieku nozīmi lauku tūrismā, par šīs šķirnes lietderību lauksaimniecībā un citiem aspektiem. Diskusijas mērķis ir saglabāt un popularizēt Latvijas zilās govis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas zilās govs, sauktas arī par līvu govi, jūras govi un mēness govi, izcelsmes vieta ir Kurzemes novads. Pastāv hipotēze, ka zilās govis Latvijā nokļuva kopā ar indoeiropiešu ieceļotājiem pirms četriem tūkstošiem gadiem. Citā versijā zilās govis radušās no vietējās zilganās krāsas tauru pasugas, kas savvaļā ganījās piejūras pļavās pirms vairāk nekā diviem tūkstošiem gadiem.

Šīm govīm ragi ir balti ar melniem galiem, kas ieliekti pusmēness formā. Turklāt naktī tie gaiši spīd, tādēļ govis ieguva nosaukumu mēness govs.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl