Komentāri
Latvijas zemi ārzemniekiem? Manabalss.lv savāktie paraksti nonāk līdz Saeimai
Foto: LETA

Saeimā sāksies diskusijas, vai ārzemniekiem būtu jāliedz iegādāties zemi Latvijā. Šāda priekšlikuma atbalstam portālā manabalss.lv savākti vairāk nekā 10 000 parakstu.

Iniciatīvu saglabāt lauksaimniecības un meža zemi Latvijas pilsoņu īpašumā, kā arī izbeigt tās iztirgošanu ārzemniekiem 2013. gada nogalē iesniedza politiķis, Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis Armands Krauze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis jautājums gan ir saistīts ar Latvijas dalību Eiropas Savienībā, jo līdz ar iestāšanos noteikts, ka zemi Eiropas Savienības pilsoņi un juridiskās personas var iegūt ar tādiem pašiem noteikumiem kā Latvijas pilsoņi. Tāpēc Krauze rosina izsludināt tautas nobalsošanu par šo jautājumu.

Ministru prezidents Māris Kučinskis norādījis, ka Latvija nav ieinteresēta nonākt pie diskusijas par līguma maiņu ar Eiropas Savienību. Tāpēc, viņaprāt, jāmeklē citi veidi, kā varētu atbalstīt Latvijas zemniekus un zemes īpašniekus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl