3 komentāri

Tā bija tikai sakritība, taču Otrā pasaules kara beigu gadadienas priekšvakarā zeme atsedza kārtējās liecības par kritušajiem.

Kurzemē netālu no Pampāļiem atrastas 240 padomju karavīru mirstīgās atliekas. Teju tāpat kā pirms piecpadsmit gadiem, kad tepat netālu kara laika apbedījumi tika uzieti, aparot lauku.

Kā izskatās uz vietas – milzīgs labības lauks, pa vidu iet ceļš. Tas te bijis jau agrāk, taču mirstīgās atliekas uzietas meliorācijas grāvju rakšanas laikā.

Pats interesantākais – tas notiek netālu no dzīvojamās mājas. Metri 200 līdz tām. Mājās par karu joprojām atceras.

Karavīru mirstīgo atlieku ekshumāciju veica militārās arheoloģijas un meklēšanas klubs ”Leģenda”. Organizācija ar Latvijā šajā jomā lielāko pieredzi. Beiguši darbu Pampāļos, jau pārbauda jaunu informāciju.

Ir trīs visizplatītākie veidi, kā karavīru mirstīgo atliekas tiek atrastas. Pirmais – nejaušība. Izbūvējot ceļu vai kādu citu objektu. Otrais – ja parādās kādi jauni dokumenti, kartes, kur norādīti kara laika apbedījumi. Trešais – pēc cilvēku atmiņām.

Plašāk – LNT Ziņu Top 10 sižetā!

TOP komentāri

 • s
  +2 +2 0

  s

  Vai 9.05. uzvaras svinētāju tūkstoši ir atbalstījuši kara padomju armijas upuru pīšļu atrašanu, identificēsanu utt? Nav dzirdēts, interesantāk pavicināt karodziņus, paklaigāt, likt vēlreiz vietējiem atgādināt okupāciju un sevi.
 • Viktors Duks
  +2 +1 -1

  Viktors Duks

  Nu un ko tas dos, ja tie stāvēs blakus? Tāpēc labāk paklusē... un netēlo gudrīti...:)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl