Latvijas vīriešus nomāc uroloģiskas problēmas; pie ārsta neiet

Komentāri

Pēdējā laikā vismaz trīskāršojies to vīriešu skaits, kuri ar ”ātro palīdzību” tiek nogādāti slimnīcā uroloģisku problēmu dēļ.

Katru dienu vienīgajā Latvijas uroloģijas klīnikā nonāk 25 akūti pacienti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunākie dati liecina, ka vidējais dzīves ilgums sievietēm ir 79 gadi, bet vīriešiem 69,5. Iepriekš mūža ilguma starpība bija gandrīz 11 gadi, taču vidēji Eiropas valstīs tā ir seši gadi.

Skaties foto!

Mediķi uzskata, ka tā nav utopija ko līdzīgu sasniegt arī Latvijā, tomēr vēl aizvien vīriešu mirstību un veselību kopumā ietekmē dažādi nelāgi paradumi.

Urologi secina, ka arvien vairāk vīriešu dažādu reklāmu un akciju iespaidā sāk biežāk domāt par savu veselību. Tas ļauj agrīnās stadijās atklāt ļaundabīgus audzējus.

Tomēr ir arī medaļas otra puse – situācija veidojas ačgārna, jo masveidā nāk tie, kuriem vēl par šīm problēmām nebūtu jādomā, bet nenāk tie, kurus tas skar.

Patlaban Latvijā dzīvo 917 tūkstoši vīriešu un 1 miljons 84 tūkstoši sieviešu. Ja līdz 34 gadu vecumam vīriešu ir pat vairāk nekā sieviešu, tad pēc tam ar katru gadu vīriešu īpatsvars samazinās.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl