1 komentārs
Latvijas vienīgais meteoroloģiskais radars nedarbojas; tā savešana kārtībā varētu izmaksāt 120 000 eiro

Latvijas vienīgajam un lielākajam meteoroloģiskajam radaram atrasta kompānija, kas to saremontēs. Tehniskās problēmas radaram parādījās jūnija beigās, līdz septembra vidum meteoroloģiskā mērierīce vispār pārstāja darboties. Tagad, noslēdzoties iepirkumam, paredzams, ka radars jau novembrī atsāks darbu.

Desmit gadus vecais meteoroloģiskais radars atrodas netālu no lidostas Rīga. Tas katras desmit minūtes piegādāja informāciju Latvijas Meteoroloģijas un ģeoloģijas centra speciālistiem. Radars 250 kilometru rādiusā uzrāda nokrišņu izplatību un intensitāti, tostarp negaisu tuvošanos.

Kopš radars pārstāja darboties, meteorologi izmanto citu pieejamo informāciju. Datus no 35 valstīs esošajām novērošanas stacijām un meteoroloģisko satelītu datus, kas tikai daļēji spēj aizstāt radara sniegto informāciju.

Vasarā meteoroloģiskais radars vēl daļēji darbojās, taču kopš 14. septembra tas ir apstājies pilnībā. Meteorologi plāno, ka pēc remonta radars novembrī varētu atsākt darbu atkal ar pilnu jaudu.

Radara datus izmantoja arī lidostas Rīga darbībai. Līdz tehnikas savešanai darba kārtībā lidostai jāiztiek bez radara datiem.

Latvijas Gaisa satiksmes pārstāvis LNT ziņām skaidro, ka meteoroloģiskais radars nav vienīgā tehnika, ko gaisa satiksmes speciālisti izmanto laikapstākļu novērošanai. Tāpēc radara darbības pārtraukums nav liela problēma.

Radara remontu veiks Vācijas kompānija Selex, tas ir tas pats uzņēmums, kas uzstādīja šo meteoroloģisko radaru. Turpmāk minētā Vācijas kompānija veiks arī radara apkopi.

Ar Vācijas kompāniju Selex ir noslēgts līgums uz trim gadiem par 120 000 eiro. Ja ar meteoroloģisko radaru neatgadīsies kādas nopietnas problēmas, tad visus 120 000 nevajadzēs tērēt. Meteoroloģijas centrā paredz, ka, pareizi uzturot un kopjot radaru, tas darbosies vēl ilgus gadus.

TOP komentāri

  • mhm
    +1 +1 0

    mhm

    Skopais maksā divreiz, desmit gadu veco radaru varētu atdot bērniem, ko spēlēties, Latvijai vajag iegādāties jaunu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl