Latvijas vēstniecība Krievijā aicina Latvijas pilsoņus līdz 30.martam pa sauszemi izceļot no Krievijas

Pievienot komentāru
Latvijas vēstniecība Krievijā aicina Latvijas pilsoņus līdz 30.martam pa sauszemi izceļot no Krievijas
KESUTIS VANAGAS, F64

Latvijas vēstniecība Krievijā aicina Latvijas valstspiederīgos līdz 30.marta pusnaktij pa sauszemi izceļot no Krievijas, informēja vēstniecībā.

Vēstniecība mikroblogošanas vietnē “Twitter” skaidroja, ka patlaban no Krievijas nav saņemta skaidrojoša informācija par trešo valstu, tostarp Latvijas, pilsoņu izceļošanas iespējām pēc 30.marta.

Kā ziņots, Krievija no pirmdienas, 30.marta, uz laiku slēgs savas sauszemes robežas, ieskaitot robežu ar Baltkrieviju, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību, sestdien paziņojusi valdība.

Kā norādīts valdības interneta vietnē publiskotajā premjerministra Mihaila Mišustina rīkojumā, uz laiku tiek ierobežota kustība caur robežkontroles punktiem pie autoceļiem, dzelzceļiem, gājēju ceļiem un upēm.

Rīkojumā gan paredzēti izņēmumi noteiktām pilsoņu kategorijām – diplomātiem, oficiālu delegāciju locekļiem, starptautisko pārvadājumu kravas automašīnu šoferiem, upju kuģu un vilcienu apkalpēm un cilvēkiem, kuriem jādodas uz citu valsti saistībā ar tuvinieka nāvi.

Izņēmumi attieksies arī uz Kaļiņingradas iedzīvotājiem, kuri ar vilcienu tranzītā šķērso Baltijas valstis, un “Krievijas pilsoņiem, kuri pastāvīgi dzīvo atsevišķu Ukrainas Doņeckas un Luhanskas apgabalu rajonu teritorijā”.