Komentāri

Bez Tabu turpina pētīt Latvijas vērtību karti, šajā gadījumā tiešām vērtību, jo Swedbank apdrošināšanas veikts pētījums atklājis lietas, ar kurām mēs visvairāk lepojamies. Gandrīz katrs desmitais latvietis jūtas lepns par savu valsti tad, kad atrodas ārzemēs un komunicē ar ārzemniekiem.

Ir vairākas lietas, par ko Latvijā notiek karstas diskusijas un viens no šādiem tematiem ir saistīts ar ģimenes veidošanu, kā arī demogrāfisko situāciju valstī.

Jaunās māmiņas kļūst vecākas; vīrieši laulības ostā stūrē ap 36 gadiem

2014. gadā vidēji Latvijā vīrieši precējās vidēji 36 gadu vecumā, savukārt sievietes – 31 gada vecumā. Vecums, kurā sievietēm dzimst pirmie bērni, pēdējo desmitgažu laikā ievērojami pieaudzis.

Saskaņā ar statistikas datiem mazulis biežāk dzimst laulībā esošiem vecākiem, un mammai parasti ir 27 gadi. Vidējais bērnu skaits ģimenē ir 1,6 bērni. Savukārt ienākumi uz vienu ģimenes locekli sasniedz 350 eiro.

Skaties video:

Latvija VS Igaunija: Algas, sports, dzīvokļa īre un alus

Allaž šķiet, ka zāle zaļāka un saule spožāka kaimiņa dārzā, taču, vai tā ir patiesībā – devās skaidrot raidījums Bez Tabu. Proti, par dzīvi kamiņzemē tika iztaujāts igaunis, kurš bieži viesojas Latvijā, kā arī vairāki latvieši – vai tiešām Igaunijā viss ir labāk nekā pašu mājās?

Atklājas, ka igauņi uzskata, – Latvijā daudzas lietas ir labākas nekā Igaunijā. Piemēram, pie mums ir labāki koncerti, un igauņi daudzi labprātāk rīko koncertus Rīgā. Viens no igauņa Lauri nosauktajiem iemesliem – Igaunijā šiem pasākumiem ir lielāki nodokļi nekā Latvijā, kurus igauņi, saprotams, izvēlas labāk maksāt mazāk.

Skaties video:

Jauniešiem klibo Latvijas vēstures zināšanas – daži nezina pat himnas autoru

Latvijā daudzi jaunieši nemāk nedz nosaukt pirmo Valsts prezidentu, nedz Latvijas himnas autoru, liecina raidījuma Bez Tabu ielu interviju rezultāti. Līdzīgu ainu apliecina arī Latvijas vēstures vidusskolas eksāmenu atzīmes un universitāšu pasniedzēju vērojumi.

Raidījums Bez Tabu izgāja ielās, lai uzrunātu jauniešus un uzdotu viņiem, šķiet, vienkāršus jautājumus par Latvijas vēsturi – Ar ko Latvijai svarīgas brīvības cīņas?; Kā sauc Latvijas pirmo Valsts prezidentu?; Kas ir Latvijas himnas autors? Pārsteidzoši, bet šie jautājumi izrādījās cieti rieksti daudziem Rīgā sastaptajiem jauniešiem.

Skaties video:

Bez Tabu eksperimentē: Vides ministra piesauktais medikaments nemaz nesatur alkoholu

Telefonsarunā ar TV3 Ziņām ministrs Kaspars Gerhards atklāja iemeslus, kādēļ viņa organismā tika konstatēta alkohola klātesamība. 0,41 promile viņa organismā parādījusies, jo, viņš pusstundu pirms notikuma esot lietojis zāles.

Šāds pieļāvums samulsinājis gan sabiedrību, gan medikamenta ražotājus. Izrādās, ka ministra piesauktais līdzeklis alkoholu nemaz nesatur, turpretī līdzīga medikamenta sastāvā tas atrodams.

Sakties video:

Skaties, kuri ir tie sporta veidi, par kuriem latvieši ir vislepnākie.

Uzzini, ko par mūsu tradicionālo virtuvi domā students no Nigērijas

Interneta plašumos atrodami video, kuros redzams, kā ārzemnieki izgaršo Latvijā ražotus saldumus un uzkodas. Nu laiks noskaidrot, ko ārzemnieki domā par latviešu tradicionālo virtuvi.

Skābeņu zupa, skābi kāposti, pelēkie zirņi ar speķi, cūku pupas – šie ir ēdieni, ko ar latviešu tradicionālo virtuvi saista Bez Tabu aptaujātie rīdzinieki. Par eksperimenta trusīti tiek izraudzīts students Ādams no Nigērijas. Septiņu mēnešu laikā, ko puisis pavadījis Latvijā, vēl nav atradis iespēju pagaršot latviešu tradicionālo virtuvi.

Pusdienas sākas ar grūbu-gurķu zupu, kas sava sastāva dēļ atstāj veselīgu iespaidu, tomēr Ādamam visgrūtāk pieņemt to, ka pievienots krējums.

Arī nākamais ēdiens – kartupeļu pankūkas – tiek papildinātas ar skābo krējumu. ”Krējums rada līdzsvaru. Pankūkas ir tādas eļļainas, gluži kā kartupeļi,” vērtē Ādams.

Kā pamatēdiens izraudzīti pelēkie zirņi ar speķi mūsdienu variācijā. ”Es joprojām mēģinu saprast, kas tas ir. Es to nofotografēšu. Tas izskatās diezgan… interesanti. Šis man patīk. Man nebija ne jausmas par to, ka jums ir pupiņas,” saka ārvalstnieks.

Ādams ir pārliecināts, ka latviešu tradicionālā virtuve ir salīdzinoši veselīga un mēs labprāt uzturā lietojam dārzeņus.

Latvijas daba!

Aicinot parūpēties par vērtībām, kas mums svarīgas, Swedbank apdrošināšana piedāvā Latvijas vērtību pētījumu. Kopā ar TV3 tiek atklāta materiālu sērija – kā Latviju un savu dzīvi tajā redzam mēs paši. Skaties video un apmeklē www.latvijasvertibas.lv

Bez Tabu centās noskaidrot, ko Latvijas iedzīvotāji uzskata par ievērības cienīgu mūsu pašu zemē?

Skaties video!

Par kuriem politiķiem cilvēkiem Latvijā visvairāk kauns?

Sprēgāšana, uzbraukšana, “kauns ne kauns, bet stingrības nekādas” – tādi neglaimojoši apzīmējumi no iedzīvotāju puses nāk pašmāju politiķu virzienā.

Andris Bērziņš, izrādās, rada iedzīvotājiem lielāko kaunu, bet kuri ir citi politiķi, kas liek sarkt un bālēt Latvijas iedzīvotājiem. Aptaujas rezultātā atklājies, ka kaunu radījis arī Roberts Ķīlis, Atis Slakteris, visa partija Saskaņas centrs un citi.

Skaties video un uzzini vairāk!

Neparasts “spoku cietums” Igaunijā piesaista tūristus

Rumu karjers – neoficiāla un neapsargāta peldvieta, uz kuru traucas tūristi no Somijas, Norvēģijas un Vācijas. Vietējie iedzīvotāji labprāt izmanto blakus esošās izbijuša cietuma ēkas kā tramplīnu. Lielisks skats paveras nirējiem, kas zem ūdens var redzēt bijušā cietuma drupas.

Skaties video!

Lasi vēl