Latvijas veikalus šantažē starptautiska izspiedēju banda

0 Komentāru

Latvijas lielveikali pēdējā laikā krituši par upuri mūsu valstī vēl neredzētai noziedzīgai shēmai.

Visticamāk, starptautiska izspiedēju banda biedē ar veikalos ievietotiem viltus spridzekļiem un par šādu darbību pārtraukšanu pieprasa naudu. Tieši šī iemesla dēļ īsi pirms Ziemassvētkiem, daudzkārt tika evakuēti vairāki Rīgas tirdzniecības centri.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, – gada nogalē Latviju piemeklēja lielveikalu evakuāciju vilnis – par biežo, bet nepamatoto telpu pamešanu nikni bija kā pircēji, tā arī veikalu īpašnieki, kuriem katrs šāds gadījums nozīmēja lielus zaudējumus.

Piektdienas vakarā evakuē trīs veikalus vienlaikus

Vai Prisma kļuvusi par ļaundaru mērķi? Evakuēti arī veikali Igaunijā

Parasti draudus par spridzekļiem, vai citus izdomājumus policijai nodod garlaicības mākti pusaudži, bērni, vai personas ar garīgās veselības problēmām, taču šoreiz likumsargi secina: lielveikali krituši par upuri starptautisku izspiedēju grupējumam.

Andrejs Grišins, VP Galvenās kriminālpolicijas priekšnieks:

Komersanti saņēma neatlaidīgus sūtījumus ar pieprasījumu – lai negrautu biznesu nākotnē, un apturētu procesus ar apdraudējumiem un evakuācijām, samaksāt izspiedējam noteikto summu. Pašlaik esam tajā stadijā, kad veikuši milzīgu darba apjomu, šī parādība skārušas piecas valstis, arī Latviju.

Tomēr, kurās valstīs tieši izspiedēji uzdarbojušies, – netiek atklāts.

Šajā lietā joprojām ļoti daudz neskaidrību – no kuras valstis noziedznieki uzdarbojas, cik lielas summas prasījuši, kādā valodā sūtījuši e-pastus, un kādā veidā pieprasījuši naudu saņemt. Cik zināms policijai, neviens no veikaliem izspiedējiem naudu nav maksājis.

Ņemot vērā draudus un pašreizējo, trauslo drošības situāciju Eiropā, izmeklēšanā iesaistījusies arī Drošības policija.

Foto – pirms svētkiem notikušās veikalu evakuācijas:

0 Komentāru