Latvijas vecākajā bērnu aprūpes centrā ieviestas jaunas un sekmīgas metodes

0 Komentāru

Mīlestība un rūpes dara brīnumus. Latvijas vecākajā bērnu aprūpes centrā ieviestas jaunas metodes, kas ir izrādījušās ļoti sekmīgas. Runa ir par bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Bērni, kuri līdz šim nespēja parūpēties par sevi, pēc ģimenes tipa sadzīves izveidošanas ir kļuvuši daudz drošāki un pastāvīgāki.

Puišiem ieraugot video kameru, bija nepārvarama vēlme to izpētīt. Taču, kad mamma aizrādīja, zēni tiešām klausa.

Vienā no dzīvokļiem mitinās mamma Sņežana Glužkova un četri zēni. Sņežana ar puišiem pavada sešas dienas nedēļā. Viņa un trīs aukles zēniem sniedz kaut ko tādu, ko viņi kopš dzimšanas nav jutuši, tā ir mīlestība un drošības sajūta.

Visiem četriem zēniem pirmo reizi ir īsta ģimene. Ja līdz šim viņi nebija pat redzējuši, kā top maltīte, tad tagad viņi visi kopā gatavo kopējas pusdienas.

“Mēs arī iepirkties ejam, viņi zina un saprot, kas ir pirkšana, kartupeļi, makaroni, rīsi, gurķi, visu paši pērkam,” stāsta Sņežana.

Protams, šāda aprūpe prasa krietni vairāk pūļu un uzmanības. Tomēr, kad aprūpes centra darbinieki redz puišu izaugsmi, visi saprot, ka sasniegumi ir bijuši pūļu vērti.

Sociālā darbiniece Ēstere Zemīte ir tā, kura seko līdzi tam, kā ģimenes tipa aprūpē esošie bērni mainās laika un uzmanības iespaidā. Ēstere norāda, ka pirms tam puiši nemācēja pat rokas nomazgāt, tad tagad viņi kļuvuši pavisam patstāvīgi.

Svarīgākais tas, ka šo izmaiņu panākšanai nebija jāmeklē nekāds nebijis brīnumierocis. Bērniem vienkārši bija “jāsagādā” mamma: “Noslēpums ir tajā, ka ir šī viena persona, kurai viņi ļoti rūp un mīl, un kura par viņiem rūpējas.”

Sociālās aprūpes centrā ir izveidotas divas ģimenes, kurās kopumā dzīvo septiņi bērni. Projekts turpināsies vēl līdz šā gada beigām, kad īpaši speciālisti spriedīs par acīmredzamo, vai tiešām bērniem ģimenes aprūpe ir labāka.
0 Komentāru