Latvijas vasaras sekas: iedzīvotāji “laižas” uz siltajām zemēm

Komentāri

Aukstās vasaras dēļ būtiski pieaugusi Latvijas iedzīvotāju vēlme doties uz siltajām zemēm, turklāt ceļojumi netiek pirkti, piemēram, rudens sezonai, kā tas ir citus gadus. Cilvēki tūrisma aģentūrās bieži ierodas ar vēlmi ceļojumā doties kaut nākamajā dienā.

Laikapstākļi šovasar Latvijas iedzīvotājus nelutina, un to izjūt arī tūrisma operatori. Tiesa gan, šo nozari tas ietekmējis pozitīvi, jo pieaudzis ceļotgribētāju skaits.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šovasar īpaši daudz bijis arī ceļotgribētāju, kuri vēlmi doties uz citām valstīm pieņēmuši pēkšņi, pēdējā brīdī. Ierasti jūlijs ir mēnesis, kad ceļojumu tirdzniecība uz siltām zemēm nevedas un tūrisma operatori samazina cenas. Šogad situācija bijusi citādi.

Par spīti lielajam pieprasījumam, ceļojumu ekspertiem papildu reisi tomēr nav bijuši jāorganizē. Ceļojumu konsultanti novērojuši izmaiņas arī atpūtnieku galamērķu izvēlē. Šogad par 48% audzis pieprasījums ceļojumiem uz Grieķiju, Turcija zaudējusi savu popularitāti, savukārt interese par braucieniem uz Spāniju, Bulgāriju un Itāliju ir nemainīga.

Cilvēku prasības atkarīgas no galamērķa izvēles, bet nemainīgi būtiska Latvijas ceļotājiem esot ceļojuma cena, un daudzi izmanto pēdējā brīža iespējas.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl