Latvijas Valsts meži aicina bērnus kļūt par Cūkmena detektīviem

Komentāri
Latvijas Valsts meži aicina bērnus kļūt par Cūkmena detektīviem
Foto: LETA

Lai izglītotu bērnus par tīru mežu nozīmi un stiprinātu viņu atbildību pret apkārtējo vidi, a/s Latvijas Valsts meži (LVM) radījusi pirmo ekoprogrammu bērnudārziem Cūkmena detektīvi.

Tās ietvaros 4 līdz 7 gadus veci bērnudārzu bērni kopā ar pedagogiem aicināti atklāt dažādus meža noslēpumus un kļūt par Cūkmena detektīviem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šajā pavasarī deviņos Latvijas bērnudārzos notiks programmas pilotprojekts, taču jau rudenī programmā varēs iesaistīties ikviens bērnudārzs.

Ekoprogramma Cūkmena detektīvi sastāv no četrām tēmām, kuru laikā ar rotaļu, dejas un dziesmas, pasaku, dažādu vizualizāciju palīdzību, Cūkmena lelles un citu materiālu palīdzību – bērni veiks noteiktus detektīvu uzdevumus un uzzinās par labajiem un sliktajiem darbā mežā.

”Katra tēma veidota, ievērojot principu – Redzi, Dzirdi, Klausies, Dari, vienlaikus paredzot aktīvu bērnu iesaisti un līdzdarbošanos rotaļnodarbībās,” informē Latvijas Valsts mežu pārstāvji.

”Nodarbību laikā bērnus kopā ar pedagogu aicināsim iepazīt meža netīros noslēpumus, doties man pa pēdām un atklāt cūcības Latvijas Valsts mežos, lasīt pasakas, spēlēt Cūkmena cirku, Cūkmena dziesmas pavadībā izdejot īpašo Cūkmena deju, apgūt Cūkmena alfabētu, kā arī audzēt paši savus kokus un uzzināt, kā rodas skābeklis,” stāsta tīru mežu aizstāvis un programmas Cūkmena detektīvi vadītājs Cūkmens, kurš ikdienā rūpējas, lai Latvijas Valsts meži būtu tīri no atkritumiem.

Lasi vēl