Latvijas upēs ceļas ūdens līmenis; vairāki drosminieki steidz doties izbraucienos ar laivu

Komentāri

Pēc pirmdien, 18. septembrī, piedzīvotajām lietavām teju visās Latvijas upēs turpinās ūdens līmeņa paaugstināšanās – vietām ūdens kāpj strauji. Mazās upes jau vietām izgājušas no krastiem.

Ogres upē arī cēlies ūdens līmenis, un spēcīgā straume pārrāvusi pavasarī uzstādīto jauno pontonu tiltu. Tiltu bija paredzēts uzstādīt vasaras sezonā un noņemt uz ziemas laiku, tomēr ziemu tas nav sagaidījis. Arī Amatā, kas parasti ir laivojama tikai pavasara palu laikā, ūdens straume ir tāda, ka vairāki drosminieki to dara arī tagad. Otrdien, 19. septembrī, pie Melturiem ūdens līmenis Amatā pakāpies līdz 1,67 metru atzīmei, – tas esot krietni augstāk nekā šā gada pavasarī.

Jānis
laivotājs

Pie Gaujas tas nav kritiski, bet Carnikavā vēl kaut kas var būt. Šeit nevajadzētu, jo pavasara līmeni es varu parādīt, kāds bija, bet viss jāaizvāc malā, nāks baļķi. Tagad peld pa Gauju koki, zari, tāpēc visus peldlīdzekļus jāizvelk malā.

Ūdens līmenis turpina paaugstināties arī Latgales un Zemgales upēs, kā arī Kurzemes dienvidu daļas upēs, – arī Ventā. Daudzviet applūst teritorijas ārpus palienēm un veidojas ceļu izskalojumi.

Lasi vēl