Latvijas Universitātes reflektantiem šonedēļ iespējams bez pieraksta vakcinēties pret Covid-19

1 komentārs

Pagājušajā nedēļā Latvijā vakcinācija pret Covid-19 turpināja būtiski sarukt. Lai potes padarītu tuvākas iedzīvotājiem, turpinās izbraukuma vakcinācijas. Vakcinācijas punkts 19. jūlijā atvērts arī Latvijas Universitātē. Tiesa, interese par vakcinēšanos augstskolas telpās šodien bija maza, stāsta TV3 Ziņas.

19. jūlijā un 21. jūlijā Latvijas Universitātes Dabas mājā studentiem, kuri ieguvuši studiju vietas un ieradīsies uz reģistrāciju studijām, un studiju līgumu slēgšanu, ir iespēja saņemt vakcīnas pret Covid-19. Lai rudenī studiju process varētu noritēt klātienē, universitātes studenti un mācībspēki ar saukli “Studijas bez pārtraukuma” aicina izmantot šo iespēju, piebilstot, ka tikai vakcinēšanās ir solis tuvāk studijām klātienē.

Tas iepriekšējais mācību gads mums nāca ar tādu pieredzi, ka tomēr kāds ik pa brīdim atnāk saslimis, ik pa brīdim kādai grupai ir jādodas karantīnā, mācību procesā ir pārrāvums, un vakcinācija, nu tas ir tas veids, kā vismaz daļa no tā var izvairīties, jo tie noteikumi ir tādi, kādi ir, un tie, kam šī vakcinācijas sertifikāta vai pārslimošanas nav, tie dodas karantīnā, un pārējie var turpināt mācības klātienē.

Rīgas Stradiņa universitāte jau pieņēmusi lēmumu, ka klātienes studijām tiks pielaistas pret Covid-19 vakcinētas personas, vai tie, kuri saņēmuši pārslimošanas sertifikātu. Latvijas Universitātē vēl lems par to, vai studiju procesu klātienē organizēt tikai tiem studentiem, kuri var uzrādīt digitālo sertifikātu. Kā tiks organizēts mācību process rudenī, atkarīgs gan no epidemioloģiskās situācijas, gan valdības lēmumiem.

”Šobrīd mēs vēl nezinām, kādā veidā būs mācības jāorganizē, un, protams, mēs ievērosim visas valstī noteiktās prasības, bet no savas puses vēlamies izdarīt visu, lai šī klātienes pieredze būtu pēc iespējas plašāka un pieejama lielākam studentu skaitam,” skaidro LU darba aizsardzības sistēmas vadītāja Iveta Daugule.

Kā novēroja TV3 Ziņas, interese par universitātē organizēto izbraukuma vakcinēšanos šodien nebija liela. Daļa jauniešu jau ir vakcinējušies, daļa – vēl domājot.

”Īstenībā līdz šim nav bijis pārāk daudz. Kopumā līdz šim brīdim, sākot no plkst. 9.00, ir bijuši septiņi cilvēki, bet neredz daudz, ka staigā un reģistrējas arī uz tām pašām studijām, tāpēc arī nav tik daudz. Būsim arī trešdien tādā pašā laikā kā šodien no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00, tā kā droši var nākt un saņemt vakcīnas,” aicina vakcinācijas punkta ārste Laura Lagzdiņa.

Uzkavējoties Latvijas Universitātes vakcinācijas punktā, TV3 Ziņu komanda sastapa vienu potēties gribētāju. Jaunietis norādīja, ka lēmums saņemt Covid-19 vakcīnu pieņemts šodien.

Jāpiebilst, ka aizvadītajā nedēļā Latvijā vakcinācijas pret Covid-19 temps turpinājis būtiski sarukt. Līdz šim valstī vakcinācijas procesu noslēguši nepilni 34% iedzīvotāju. Atsevišķi lūkojoties uz datiem par izglītības nozari, augstskolu pasniedzēju vakcinācijas aptvere ir visaugstākā – potes saņēmuši 74% augstākās izglītības iestāžu darbinieki. Viszemākā tā ir pirmsskolas pedagogu vidū. Tur vakcinēts tikai 41% pedagogu.
1 komentārs