Latvijas Universitātes profesors Ojārs Skudra Lembergu sauc par Krievijas ietekmes aģentu

0 Komentāru

Latvijas Universitātes profesors Ojārs Skudra uzskata, ka Ventspils mēra Aivara Lemberga labā publicitāte Krievijas medijos liecina, ka viņš ir Krievijas interešu ietekmes aģents Latvijā, to Skudra teica TV3 raidījumā “Melu teorija.”

Profesors pauž viedokli, ka Lembergs Krievijas politiku aizstāv ekonomisko interešu vadīts.

“Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, ietekmes aģentu loma tikai pieaugs”, saka Skudra.

Raidījums “Melu teorija” vērš uzmanību uz to, ka Krievijas portālos “Putņik”, “Baltnews” un “RuBaltic.ru” pozitīva publicitāte ir diviem Latvijas politiķiem Aivaram Lembergam un Ingūnai Sudrabai.

Kaļiņingradas portālā “RuBaltic.ru” par Lembergu raksta “Radio Baltkom”, LTV7, “Eho Moskvi” un “rus.Delfi.lv” žurnālists Vadims Radionovs. Pēc viņa vārdiem, Lembergs šobrīd esot zirgā.

Autors atgādina, ka visi tie, kas kādreiz cīnījušies ar Ventspils mēru, politikā reiz aplaužas, piemēram, Valdis Zatlers. Autors prognozē, ka arī oligarhu sarunām veltītās parlamentārās izmeklēšanas komisijai cīņa ar Lembergu neizdosies, jo Lemberga apkarotāji paši neesot kristāltīri.

Portālā “Baltnews.lv” publicēta Lemberga videointervija. Pilsētas vadītājs skaidro, kādēļ iebilst pret videokameru uzstādīšanu Ventspilī.

“Sputņikā” ir ieviesta rubrika – Oligarhu lieta Latvijā. Rubrikā Aivara Lemberga komentāri un plaša intervija ar parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāju Ingūnu Sudrabu. Komisijas vadītāja stāsta, ka pirmais, kas viņu interesē, – kā sarunu ieraksti nokļuva publiskajā telpā un kādēļ tieši tagad. Sudraba jau min vainīgos. Tie ir bijušie KNAB darbinieki, kas sarunas publiskojuši savu politisko mērķu vārdā. Galvenais, lai tas vairs neatkārtotos, secina partijas “No sirds Latvijai” līdere.

Savukārt portālā “Baltnews.lv” lasāma publikācija par to, kā nacionālā politiķe Solvita Āboltiņa ir nikna par to, ka Sudraba vadīs parlamentārās izmeklēšanas komisiju. Publikācija izceļ Saskaņas deputāta Igora Pimenova argumentus, ka Sudrabai neatkarīgs raksturs, plašas zināšanas un iemaņas.

Intervija ar Sudrabu ir viena no retajām “Sputņik” publikācijām, kurās minēts autors. Šajā gadījumā tas ir “Sputņik” korespondents Jevgeņijs Leškovskis. Viņš arī ir publicists, kurš nāca klajā ar apgalvojumu, ka Kārļa Kangera, Ulda Neiburga un Rudītes Vīksnas grāmata par Salaspils koncentrācijas nometni ir radīta, lai mazināt nacistu noziegumus.

0 Komentāru