Latvijas Universitāte paaugstinās dienesta viesnīcu noslodzi, uzlabojot kopmītņu kvalitāti

Pievienot komentāru
Latvijas Universitāte paaugstinās dienesta viesnīcu noslodzi, uzlabojot kopmītņu kvalitāti
KASPARS KRAFTS, F64

Latvijas Universitāte (LU) plāno audzēt dienesta viesnīcu noslodzi, uzlabojot kopmītņu kvalitāti, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.

Izrādās, ka studentu kopmītnes patlaban pat cīnās par studentu piesaisti. Piemēram, LU studentu kopmītnēs aptuveni trešā daļa istabiņu nav aizpildītas. Tāpēc sadarbībā ar studentu padomi nolemts šo situāciju mainīt.

LU Ekonomikas fakultātes students Ričards aicina mūs savā istabā, kuru viņš dala ar vēl vienu studentu.

Ričards ir domājis arī par iespēju īrēt dzīvokli. Taču, aprēķinot izmaksas, viņš saprata, ka universitātes dienesta viesnīca tomēr ir izdevīgākais piedāvājums.

“Tad, kad sāku strādāt bankā, domāju aiziet no “kojām”, bet parēķināju un sapratu, ka “kojās” labāk palikt. Šeit tas pats, kas savā dzīvoklī – virtuve, tualete ir, viss kārtībā,” viņš spriež.

Ričards ar istabas biedru tomēr nolēmuši arī piemaksāt par papildu ērtībām, trīsvietīgajā istabā samaksājot par brīvo vietu, kā rezultātā tā pārvērsta par ērtāku istabu divām personām.

Turpat kaimiņos esošās studentes apstiprina, ka dzīve te esot visai lēta. Taču tai pat laikā ir telpas, kurās viņas labāk neiet iekšā.

“Daudzās istabiņās ir pat neomulīgi atrasties. Citās ir nolupušas tapetes, sienas nav krāsotas. Ir tādas istabas, kur negribas ilgi uzturēties,” atzīst studentes Daniela un Evelīna.

Zemās izmaksas un iespēja sapazīties ar jauniem draugiem vilina daudzus. Neatkarīgi no tā dienesta viesnīcās joprojām ir visai daudz brīvu istabu.

LU studentu padomes valdes loceklis Roberts Rostoks norāda uz nepieciešamajiem uzlabojumiem – virtuves noteikti ir pārāk mazas un nav ērtas, kā arī sanitāros mezglus vajadzētu padarīt vairāk privātus. Tāpat arī noteikti vajag dažādot istabiņu piedāvājumu, norāda studentu padomes pārstāvis.

LU Studentu padomes valdes loceklis Roberts Rostoks

“Ir studenti, kuri tiešām vēlas dzīvot vieni, kuri var arī to atļauties un vēlas dzīvot jaunās istabiņās. Šādi mēs veidojam klašu sistēmu pašās dienesta viesnīcās. Tādā veidā panākam, ka studentiem ir vairāk iespējas nekā šobrīd.”

LU Infrastruktūras departamenta pārstāvis Rolands Parasigs-Parasiņš izrāda vienu no dienesta viesnīcas paraugtelpām. Rolands stāsta, ka universitāte jau nākamajā vasarā uzsāks kopmītņu telpu atjaunošanu. Piemēram, trīsvietīgās telpas tiks veidotas par divvietīgām ar paaugstinātu komfortu.

“Mums tās vietas ir daudz vairāk, es pat teiktu, ka par vienu trešdaļu vairāk nekā gribētāju. Samazinot vietas un ceļot kvalitāti, celsim arī noslodzi. Svarīgi, lai istabiņā kāds dzīvo, nevis tā stāv tukša,” atzīst LU Infrastruktūras departamenta pārstāvis Rolands Parasigs-Parasiņš.

Konsultējoties ar studentu padomi, paredzēts arī paplašināt virtuves telpas. Atjaunoto istabiņu apdarē paredzēts izmantot Latvijā ražotus saplākšņus, kas ne tikai padarīs viegli nomaināmus bojātos paneļus, bet arī iespējami mazinās ietekmi uz apkārtējo vidi.

LU septiņās dienesta viesnīcās ir 2400 gultas vietu, no kurām pašlaik noslogotas ir aptuveni divas trešdaļas. Tāpēc, samazinot vietu skaitu istabiņās, neviens students uz ielas nepaliks. Lai arī plašākie pārbūves darbi paredzēti nākamajā gadā, atsevišķas jaunā tipa istabiņas pieejamas būs jau tuvākajās nedēļās.