Latvijas un Lietuvas pašvaldības vienojas tūrisma veicināšanas projektā

Pievienot komentāru

Vairākas pašvaldības Latvijas un Lietuvas pierobežā apvienojušās kopīgā tūrisma projektā. Tā moto – “apceļo savu zemi un iebrauc arī pie kaimiņiem”.

Zemgalē un Žemaitijā ir vismaz 40 ievērības cienīgi objekti, kuri tagad atzīmēti īpašā kartē. Aktīvākie ceļotāji pat var pretendēt uz speciālbalvām.

Nokļūšana Lietuvā ir visai ātra. Uz robežas nedaudz jāuzgaida rindā, tiek pārbaudīti dokumenti, izmērīta temperatūra. Taču kopumā Latvijas iedzīvotājiem šī valsts ir vaļā.

Baltijas valstu robežas ir atvērtas jau otro nedēļu. Taču, ja Igaunija no papildu kontroles atteicās uzreiz, lietuvieši tās vēl veic. Tāpat atvērti ir tikai punkti uz lielajām šosejām. Mazos, piemēram, uz nomaļākiem lauku ceļiem, vēl izmantot liegts.

“Ko var zināt, ja man būtu temperatūra, nemaz nebūtu ticis iekšā. Tas tāds joks, bet domāju, ka robežām jābūt vaļā ne tikai uz Grenctāles, bet visur citur, lai cilvēki var pārvietoties,” saka Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks (ZZS).

Vairākām Latvijas un Lietuvas pierobežas pašvaldībām tas ir svarīgi, jo līdz ar vasaras iestāšanos un ieviesto ierobežojumu atvieglojumiem, tagad tiek cerēts uz tūristu pieplūdumu. “Ir ļoti daudz objektu, ko šeit apkārt redzēt,” bilst Jātnieks.

Zemgalē Latvijas pusē un Žemaitijā Lietuvā tādu ir vismaz 40. Tieši piektdien tiekoties pierobežas zonā vietējās pašvaldības vienojās kopējā projektā, kura galvenais moto ir apceļo savu zemi un iebrauc arī pie kaimiņiem.

Aktīvākie varēs pretendēt arī uz balvām, taču tad gan Latvijas, gan Lietuvas pusē pie norādītājiem objektiem būs jānofotografējas, foto jāsaglabā tālrunī un vēlāk jāuzrāda pašvaldību tūrisma informācijas centros. Tur ceļotājiem kā apliecinājumu, speciālā bukletā iespiedīs akcijas zīmodziņus.

“Katrā pašvaldībā jānofotografējas pie diviem akcijas objektiem pēc izvēles. Protams, var arī trīs. Bet pie diviem obligāti, lai pretendētu uz trīs velosipēdiem vai elektrisko skūteri,” norāda Bauskas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Ar mazākām balvām projektā iesaistīsies arī vietējie uzņēmēji. Galvenokārt, viesu māju un krodziņu īpašnieki, kuriem lokālā tūrisma palielināšanās būtu labs atspaids pēc divu mēnešu klusuma.

Vienošanās par kopīgo projektu parakstīta zīmīgā vietā – uz robežas, tieši iepretim Baltijas ceļa piemiņas zīmei.

“Šis tūrisma projekts arī kaut kur ir simbolisks. Tas savieno mūsu valstis. Ceru, ka gan šis gads, gan šis projekts, par spīti koronavīrusa radītajām bažām, ļaus abu valstu iedzīvotājiem tomēr doties vienam pie otra,” saka Pasvāles pašvaldības priekšsēdētājs Ģintauts Gegužinsks.

Oficiāli kopīgā sešu pierobežas pašvaldību akcija sākas no 1. jūnija, taču tas neliedz objektus apskatīt un pie tiem fotografēties jau no šīs nedēļas nogales.