Latvijas un Lietuvas NMPD slēgs līgumu par sadarbību pierobežā

0 Komentāru
Latvijas un Lietuvas NMPD slēgs līgumu par sadarbību pierobežā
Foto: Edijs Pālēns/LETA

Tuvākajā laikā Latvijas un Lietuvas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesti (NMPD) varētu noslēgt līgumu par sadarbību valstu pierobežā, informē Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.

Pēc viņa paustā, līguma parakstīšana notiks pavisam drīz, tomēr katrai no pusēm patlaban ir vairāki veicamie darbi. Latvijas gadījumā vienošanos par sadarbību jāapstiprina Ministru kabinetam, dodot deleģējumu VM parakstīt līgumu ar Lietuvas pusi.

Šneiders norādīja, ka līguma parakstīšana orientējoši varētu notikt septembrī vai oktobrī.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka janvārī Saeimas Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēdē VM Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības departamenta direktore Agnese Vaļuliene apgalvoja, ka Lietuva konceptuāli piekritusi veidot tās NMPD un Latvijas dienesta sadarbību valstu pierobežā.

Vaļuliene norādīja, ka VM saņēmusi Lietuvas ministrijas atbildi par to, ka Lietuva konceptuāli piekrīt sadarbības veidošanai, bet Latvijas ministrijas pārstrādātajam līgumam vēl nepieciešami juridiski precizējumi.

Kā ziņots, iepriekš sarunā ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) Baltijas Asamblejas (BA) Latvijas delegācija uzsvēra, ka Latvijai un Lietuvai ir svarīgi pēc iespējas ātrāk noslēgt vienošanos par savstarpēju sadarbību neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā valstu pierobežas teritorijā.

Kā aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā, BA pārstāvētie Saeimas deputāti un premjers bija vienisprātis, ka jautājums par neatliekamo medicīnisko palīdzību Latvijas-Lietuvas pierobežā ir iestrēdzis, lai gan ar Igauniju šāda vienošanās noslēgta jau pirms vairākiem gadiem.

0 Komentāru