Latvijas Tirgotāju asociācija: Valdība uzspiež realizēt necilvēcīgu rīcību pret klientiem

107 komentāri
Latvijas Tirgotāju asociācija: Valdība uzspiež realizēt necilvēcīgu rīcību pret klientiem

Valdība uzspiež īstenot necilvēcīgu rīcību pret klientiem, tirdzniecības vietās pirms septiņiem vakarā ielaistajiem klientiem neļaujot pabeigt iepirkties arī pēc šī laika, uzskata Latvijas Tirgotāju asociācijā.

Asociācijā atgādina – kopš 21. oktobra pārtikas veikali strādā tā saucamajā “sarkanajā režīmā’, bet kases tiek vērtas ciet jau plkst. 18.55, jo policija uzskata, ka pēc 19.00 nedrīkst izsist čekus tiem, kas ienākuši veikalā līdz šīm laikam. Daļa tirgotāju, piemēram “Rimi Latvia”, oficiāli spiesta ierobežot darba laiku, lai izvairītos no policijas sodiem. Tas izraisa cilvēku dusmas, kuras viņi izgāž uz veikalu darbiniekiem.

Latvijas Tirgotāju asociācijā atgādina – Ministru kabineta rīkojuma 5.49.6. punkts nosaka – klātienes saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas un tirdzniecības vietas klātienē darbu uzsāk ne agrāk kā plkst. 6.00 un beidz ne vēlāk kā plkst. 19.00. Atbilstoši noteiktajam regulējumam tirdzniecības vieta jāslēdz, iestājoties plkst. 19.00 un jaunus klientus tajā ielaist aizliegts.

Henriks Danusēvičs, Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents

“Pircēji ir sašutuši par to, ka nevar nopirkt sev vajadzīgas preces, kas rada papildus spriedzi šājā ārkārtīgi sarežģītājā situācijā. Valdības pašreizējie noteikumi paredz necilvēcīgu attieksmi, kuru realizēt uzspiež tirgotājam.”

Latvijas Tirgotāju asociācija uzskata, ka jāļauj veikaliem apkalpot līdz pēdējam klientam un nevalstiskā organizācija bija vērsusies ar šo jautājumu pie Veselības ministrijas, bet tā pagaidam neuzskata par vajadzīgu situāciju risināt.

Tirgotāju ieskatā, cilvēciska attieksme rosinātu lielāku izpratni par valdības ievestajiem ierobežojumiem, taču tas, kas notiek pašlaik, vēl vairāk spēcina vakcinācijas pretinieku un viņu atbalstītāju pulku.

107 komentāri