Latvijas tilti un ceļi tuvākajos gados sabruks pilnībā. Vai tautas kalpi ieklausīsies būvniekos?

1 komentārs
Latvijas tilti un ceļi tuvākajos gados sabruks pilnībā. Vai tautas kalpi ieklausīsies būvniekos?
Foto: F64

Autoceļu būvnieki ir pārliecināti, ka pie esošā autoceļu finansējuma kritiskā stāvoklī esošie ceļi un tilti tuvāko gadu laikā sabruks. Būvnieki sagatavojuši 60 šādu objektu apsekošanas aktus, kurus šodien nogādāja Saeimā.

Portfelis, kurā akti atrodas, saglabājies no 80. gadiem – tieši tik ilgi uz šiem ceļiem nav notikuši rekonstrukcijas darbi. Līdzīgi kā budžeta projekta iesniegšana tagad Saeimā tikšot iesniegts arī saraksts ar brūkošajiem ceļu posmiem.

Būvnieki piedāvā deputātiem kļūt par šo objektu krusttēviem, katram uzņemoties šefību par kādu konkrētu ceļa posmu vai tiltu, kas ir uz sabrukšanas robežas.

“Mēs saprotam, ka šāda bezpersoniska attieksme pret ceļiem nav nesusi nekādu labumu, Saeimai un partijām arī nav nesis labumu, autoceļu fonds tā arī nav atjaunots, tādēļ mēģināsim personificēt šos sliktos ceļu gabalus,” teic Latvijas Ceļu būvētājs valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Ceļu būvnieki cer, ka portfeļa nodošana deputātiem kļūs par ikgadēju tradīciju un, lemjot par līdzekļu piešķiršanu ceļu remontam, liks viņiem justies līdzatbildīgiem par ceļu kvalitāti.

Skaties video:

1 komentārs