Latvijas tēlniekiem lieliski panākumi starptautiskā smilšu skulptūru festivālā ASV

0 Komentāru
Latvijas tēlniekiem lieliski panākumi starptautiskā smilšu skulptūru festivālā ASV
900 SEKUNDES

Latvijas smilšu skulptūru meistari Kārlis Īle un Maija Puncule no ASV atgriezušies ar nu jau kārtējām 1. vietas medaļām. Kārļa un Maijas dažādu materiālu tēlnieku komandu var droši dēvēt par vienu no pasaules labākajām.

Gan smilšu, gan ledus un sniega skulptūru festivālos viņi ir guvuši daudzus augstus vērtējumus.

Nesenākās medaļas izcīnītas ASV “Virginia Beach” smilšu skulptūru festivālā.

“Tur uz medaļas attēlots pats Neptūns, kam par godu ir šie svētki,” saka Kārlis. Neptūna svētku festivālā viņš bija startējis arī pagājušajā gadā, arī toreiz viņš ieguva 1. vietu. Ņemot vērā, ka solo jau gūta augstākā atzinība, šogad Kārlis vēlējās piedalīties komandā ar Maiju.

Kārlis norāda, ka viņš un Maija bija domājuši nedzīties pēc jaunām medaļām, viņi strādāja ar pilnu atdevi, taču iegūtos punktus īpaši neskaitīja, taču viss izvērtās negaidītā gultnē.

“Tā ideja bija uztaisīt labu darbu, no sirds, lai nepaliktu kaunā. Pārsteidzošā kārtā sanāca, ka ar pirmo piegājienu tikām uz goda pjedestāla,” saka Kārlis.

“Virginia Beach” festivālā tēlnieku komandai ir dotas 24 stundas laika un 20 tonnas smilšu. Maija norāda, ka atšķirībā no citiem festivāliem Neptūna svētkos ASV visas smiltis jācilā bez palīgierīcēm. Maija norāda, ka, veidojot smilšu skulptūru, komandā ar Kārli viņi darbus dala ļoti reti, pamatā viss tiek veikts kopā.

“Ideja vairāk vai mazāk tiek radīta kopā, tad viņa tiek pieslīpēta kopā, un pašās beigās notiek tehniskie aprēķini, kas ir vairāk Kārļa pārziņā. Tad ir veidošana, kur nenotiek vīriešu un sieviešu darbu dalīšana,” norāda tēlniece.

Kārlis un Maija komandā veido ne tikai smilšu skulptūras, ir darinātas arī ledus un sniega skulptūras. Kārlis festivālos piedalās jau no 90. gadu beigām, bet kopā ar Maiju aptuveni sešus gadus.

Lielākā daļa instrumentu, ar kuriem tiek strādāts, ir pašdarināti, jo smilšu vai ledus skulptūru veidotāji instrumentus veikalā nevar nopirkt. Tāpēc šie rīki ir unikāli.

Aptuveni aprēķini liecina, ka Kārlis un Maija ir piedalījušies vairākos simtos festivālu. Daudzos ir iegūtas medaļas. Piemēram, pirmā vieta pasaules prestižākajā sniega skulptūru festivālā Japānā.

Kārlis un Maija jau gatavojas nākamajiem festivāliem. Tuvākais notiks jau pavisam drīz Vācijā, tur tiks veidotas ledus skulptūras.

0 Komentāru