Latvijas suņus skārusi bīstama kaite. Saimniekus aicina uzmanīties

7 komentāri
Latvijas suņus skārusi bīstama kaite. Saimniekus aicina uzmanīties
Foto: F64

Kļuvuši zināmi pirmie rezultāti pētījumā par bīstamo, suņiem letālo slimību, kuras uzliesmojums bija vērojams šā gada pavasarī. Pētnieki gan vēl turpina skaidrot tās iemeslus. Tikmēr pēdējo trīs mēnešu laikā konstatēti vēl 45 jauni saslimšanas gadījumi.

Piecus sešus gadus vecais suņu vīrs, kurš ir viens no apmēram 200 Rīgas oficiālās dzīvnieku pansijas iemītniekiem, savulaik dēvēts par patversmes autoritāti. Kopš vasaras sākuma ķepaiņa dzīves kvalitāti lielā mērā diktē bīstamā slimība – barības vada paplašināšanās jeb dilatācija. Lāča bēdubrālis ir vēl viens patversmes suns.

Tagad gan Rūķis ir nedaudz atkopies, taču vetārsti vēl netiek skaidrībā, kas izraisījis saslimšanu. Taču Latvijas Veterinārārstu biedrības pasūtījumā pētnieki turpina maija beigās uzsākto darbu laboratorijā, lai noskaidrotu slimības uzliesmojuma iemeslus.

Skaties foto:

Līdz maijam veterinārārsti bija atklājuši apmēram 70, bet trīs mēnešu laikā statistiku papildinājuši vēl 45 jauni saslimšanas gadījumi. Pagaidām pētnieki atraduši vairākas sakarības – visi slimie suņi bijuši vecumā no 6-10 gadiem, un tie bija lietojuši konkrētu sauso barību, tāpēc tiek pētīts, vai barībā varētu būt toksīni.

Tikmēr situācijai seko līdzi arī suņu barības ražotājs, kura vārds iepriekš tika saistīts ar šo slimību. Līdz šim uzņēmuma vaina nav pierādīta.

Uzņēmums uzskata, ka esošā situācija drīzāk esot neveiksmīga apstākļu sakritība, kuru ražotāja nelabvēļi cenšas izmantot savā labā. Ražotājs noliedz, ka vaina varētu būt arī izejvielās, turklāt sūdzības no klientiem neesot saņemtas.

Par to, kad varētu būt zināmi galējie pētījuma rezultāti, izpētes darba grupa pagaidām vairās prognozēt. Tikmēr vetārsti aicina suņu saimniekus rūpīgi sekot līdzi savu mīluļu veselībai un iemācīties atpazīt šo suņiem bīstamo slimību.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Ieva
  +3 +3 0

  Ieva

  Mira no DOGO barības. Tur iekšā ir metāli, ļoti bīstami dzīvniekiem! Tur tak sastāvs nekāds, dzīvniekiem tiešām labāk barot ar naturāliem produktiem- gaļu un etc, bet kā vai veikalos nopirkto HOLISTIC barību. ZInu, ka laba ir Nuta Gold barība, kas ir no nesaldētas gaļas. No barībām tomēr sunim jāsaņem visas vajadzīgās minerālvielas, kas nav dabīgā gaļiņā.
 • no kā tad te
  +2 +2 0

  no kā tad te

  aicina uzmanīties?? Ja nevar pateikt, no kā, lai uzmanās! Pilnīgi tukšs raksts.
 • Ieva Ieva
  +2 +2 0

  Ieva Ieva

  Tāpēc es savu suni nebaroju ar sauso barību,ka te visur reklamē,ka ieteica arī suņa sainiece,kad pārdeva mums suni,tikai un vienīgi sauso barību vajagot dot,jo tur redz viss sabalansēts.Nekalsiju,dariju pa savam,ir protams mums arī ta sausā AIKANUBA,bet mans suns ēd gaļu,aknas,mādziņas,sirsniņas un grauž arī kaulus.
  Apēd kādu siera gabaliņu,palaiza saldējumu.LAI TIE VETĀRSTI IEBER SEV KUR CITUR TIK TO SAUSO,LAI ĒD PAŠI!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl