Latvijas suņus skārusi bīstama kaite. Saimniekus aicina uzmanīties

7 komentāri
Latvijas suņus skārusi bīstama kaite. Saimniekus aicina uzmanīties
Foto: F64

Kļuvuši zināmi pirmie rezultāti pētījumā par bīstamo, suņiem letālo slimību, kuras uzliesmojums bija vērojams šā gada pavasarī. Pētnieki gan vēl turpina skaidrot tās iemeslus. Tikmēr pēdējo trīs mēnešu laikā konstatēti vēl 45 jauni saslimšanas gadījumi.

Piecus sešus gadus vecais suņu vīrs, kurš ir viens no apmēram 200 Rīgas oficiālās dzīvnieku pansijas iemītniekiem, savulaik dēvēts par patversmes autoritāti. Kopš vasaras sākuma ķepaiņa dzīves kvalitāti lielā mērā diktē bīstamā slimība – barības vada paplašināšanās jeb dilatācija. Lāča bēdubrālis ir vēl viens patversmes suns.

Tagad gan Rūķis ir nedaudz atkopies, taču vetārsti vēl netiek skaidrībā, kas izraisījis saslimšanu. Taču Latvijas Veterinārārstu biedrības pasūtījumā pētnieki turpina maija beigās uzsākto darbu laboratorijā, lai noskaidrotu slimības uzliesmojuma iemeslus.

Skaties foto:

Līdz maijam veterinārārsti bija atklājuši apmēram 70, bet trīs mēnešu laikā statistiku papildinājuši vēl 45 jauni saslimšanas gadījumi. Pagaidām pētnieki atraduši vairākas sakarības – visi slimie suņi bijuši vecumā no 6-10 gadiem, un tie bija lietojuši konkrētu sauso barību, tāpēc tiek pētīts, vai barībā varētu būt toksīni.

Tikmēr situācijai seko līdzi arī suņu barības ražotājs, kura vārds iepriekš tika saistīts ar šo slimību. Līdz šim uzņēmuma vaina nav pierādīta.

Uzņēmums uzskata, ka esošā situācija drīzāk esot neveiksmīga apstākļu sakritība, kuru ražotāja nelabvēļi cenšas izmantot savā labā. Ražotājs noliedz, ka vaina varētu būt arī izejvielās, turklāt sūdzības no klientiem neesot saņemtas.

Par to, kad varētu būt zināmi galējie pētījuma rezultāti, izpētes darba grupa pagaidām vairās prognozēt. Tikmēr vetārsti aicina suņu saimniekus rūpīgi sekot līdzi savu mīluļu veselībai un iemācīties atpazīt šo suņiem bīstamo slimību.

Skaties video: